So. feb 29th, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Skvelé správy o Bouwmeesterovi: Je v opatere lekárov a cíti sa dobre

2 min read

Moment, pri ktorom tuhla krv v žilách. Udial sa v prvej tretine zápasu medzi domácim Anaheimom Ducks a St. Louis Blues. Hráč „bluesmanov“, Jay Bouwmeester, odkorčuľoval na striedačku, kde následne skolaboval.

Spoluhráči sa okamžite zomkli a privolali záchranárov na štadióne. Tí nezaháľali. Obrancovi Blues šlo skutočne o život. Potom, čo bol pri vedomí odvezený do nemocnice, sa obe mužstvá dohodli na preložení zápasu na neskorší termín.

Každý chcel vedieť, ako na tom 36-ročný rodák z Edmontonu vlastne je. Ľuďom sa pri pohľade na túto situáciu hrnuli do mysle spomienky na Jiřího Fischera či Richa Peverleyho. Obaja si kedysi v zápase prešli podobným peklom a pre oboch to, našťastie, dopadlo dobre.

Organizácia St. Louis Blues si uvedomuje vážnosť situácie, preto včera prišla s dôležitými informáciami ohľadom zdravotného stavu Jaya Bouwmeestera. „Má sa veľmi dobre, v súčasnosti podstupuje sériu testov, ktoré majú určiť ako a prečo sa to stalo. Vyzerá to však pozitívne,“ povedal generálny manažér Blues Doug Armstrong, ktorý predstúpil pred novinárov. „Jay stratil vedomie a zdravotnícky personál musel pri oživovaní použiť defibrilátor. Hneď potom opäť nadobudol vedomie a bol prevezený do nemocnice.“

Kľúčovú rolu zohrala skvelá práca zdravotníkov Ducks. „Nikdy nie je správny čas na niečo takéto, ale v tej chvíli na to nemohlo byť lepšie miesto ako Honda Center,“ pokračoval Armstrong.

V jeho nemocničnej izbe ho bol navštíviť kapitán tímu, Alex Pietrangelo. Bouwmeester bol pri vedomí a mal sa dobre. „Bolo pre nás dôležité ho vidieť. Každému z nás je teraz oveľa lepšie, keď vieme, že sa cíti dobre. Bol veľmi veselý, skrátka taký typický Jay, takže sme radi, že sme mali možnosť sa s ním porozprávať,“ povedal Alex, ktorý si medzi prvými všimol, čo sa na striedačke stalo.

Max Jones (Anaheim) utešuje Bouwmeesterových spoluhráčov

Duel medzi Anaheimom Ducks a St. Louis Blues bol preložený. Začne sa za stavu 1:1 a odohrá sa plných 60 minút. Štatistiky budú zapísané z minulého zápasu a Jay Bouwmeester v nich bude mať dva hity, +1 a 5:34 TOI.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.