Skupinová fáza MSJ v číslach

Oh My Hockey|1. jan 2021 o 16:22

Majstrovstvá sveta juniorov dnes v noci spoznali štvrťfinálové dvojice. Znamená to, že sa uzavrel kruh základných skupín. Česko podľa očakávaní postúpilo a, čo je potešujúce, podarilo sa to aj Slovensku. Obidve krajiny postupujú zo štvrtého miesta a stretnú sa s lídrami opačných skupín.

USA vs. Slovensko

O záchranu by v tomto roku hrali Švajčiari proti Rakúšanom, ale keďže sa v roku 2021 nevypadáva, obidve reprezentácie sa turnaja zúčastnia aj o rok.

Ako vyzerali základné skupiny v číslach? Pozrime si kľúčové tabuľky:

TÍMOVÉ ŠTATISTIKY

[team_standings 7429][team_standings 7158]

Najviac strelených gólov: Kanada (33) - 7. Česko (10), 8. Slovensko (5)
Najmenej strelených gólov: Rakúsko (1)
Najmenej inkasovaných gólov: Kanada (4) - 6. Slovensko (13), 7. Česko (14)
Najviac inkasovaných gólov: Rakúsko (29)
Najvyššia percentuálna úspešnosť streľby: Kanada (20,75%) - 7. Česko (7,3%), 8. Slovensko (5,75%)
Najnižšia percentuálna úspešnosť streľby: Rakúsko (2,04%)
Najlepšia presilová hra: USA (40%) - 7. Slovensko (15,38%), 8. Česko (14,29%)
Najhoršia presilová hra: Rakúsko (0%)
Najlepšie oslabenie: USA (100%) - 4. Slovensko (81,25%), 8. Česko (60%)
Najhoršie oslabenie: Rakúsko (50%)
Najviac trestných minút (tím): Švajčiarsko (60) - 3. Česko (56), 5. Slovensko (46)
Najmenej trestných minút (tím): USA (12)

HRÁČSKE ŠTATISTIKY

[player_list 7485]

Najproduktívnejší hráč: Trevor Zegras - USA (13) - 25. Martin Lang (4), 40. Michal Mrázik a Šimon Nemec (3)
Najlepší strelec: Dylan Cozens - CAN a Trevor Zegras (6) - 8. Martin Lang (3), 13. Michal Mrázik (2)
Najviac asistencií: Trevor Zegras (7) - 18. Šimon Nemec (3), 33. Pavel Novák, Michal Teplý a David Vitouch (2)
Najlepšia percentuálna úspešnosť streľby: Quinton Byfield - CAN (66,67%) - 12. Jan Myšák (28,75%), 16. Michal Mrázik (22,22%)
Najvyššia úspešnosť na buly: Oleksij Myklucha - SVK (73,91%) - 9. David Vitouch (64,1%)
Najviac vyhratých vhadzovaní: Anton Lundell - FIN (49) - 15. David Vitouch (25), 23. Oleksij Myklucha (17)
Najlepšie +/-: Bowen Byram a Jamie Drysdale - CAN (+13) - 27. Jiří Suhrada (+4), 46. Simon Jellúš a Michal Mrázik (+2)
Najhoršie +/-: Simon Gnyp - GER (-11)
Najviac trestných minút: Justin Volek - GER (27) - 5. Stanislav Svozil (16), 6. Samuel Kňažko (14)

BRANKÁRSKE ŠTATISTIKY

[player_list 7487]

Najvyššia percentuálna úspešnosť (minimálne 2 zápasy): Devon Levi - CAN (95,08%) - 3. Šimon Latkóczy (93,33%), 12. Lukáš Pařík (88,33%)
Najnižší priemer inkasovaných gólov (minimálne 2 zápasy): Devon Levi (0,82) - 3. Šimon Latkóczy (1,94), 9. Nick Malík (3,27)
Najvyšší priemer inkasovaných gólov (minimálne 2 zápasy): Sebastian Wraneschitz - AUT (7,45)
Najviac zákrokov: Sebastian Wraneschitz (177) - 6. Samuel Hlavaj (64), 10. Lukáš Pařík (53)
Najviac čistých kont: Spencer Knight - USA (2) - 2. Šimon Latkóczy (1)
Najviac odchytaných minút: Devon Levi (220:00) - 8. Nick Malík (128:38), 9. Šimon Latkóczy (124:01)

ŠTVRŤFINÁLOVÉ DVOJICE

Grafmi z oficiálnej stránky IIHF vám na záver štatistického článku prinášame číselné porovnanie štvrťfinálových dvojíc.

Podľa štatistického grafu môže byť tento zápas náramne zaujímavý, štatisticky je to vyrovnanejšie, než by si jeden myslel.
Derby, ktoré nemá jasného favorita, i keď Fíni Švédov prestihli skoro vo všetkých štatistikách