Skončil Eichel v Buffale? Opäť sa špekuluje o Rangers a Kings

Nedávna novina vyvolala vlnu špekulácií. Jack Eichel už v tejto sezóne nenastúpi. Príčinou je herniovaný disk v krčnej chrbtici. Medzi príznaky tohto zranenia patria bolesť či svalové kŕče v krku, ale takisto bolesti ramena a pocit slabosti v ruke.

Posledný zápas odohral kapitán Buffala Sabres siedmeho marca. Odvtedy nehral. Jeho zdravotný stav bol záhadou, riešilo sa, či bude chýbať dni, týždne, mesiace. Teraz, keď vieme, že bude absentovať do konca prebiehajúceho ročníka, sa v diskusiách bleskovo rozšírila nasledovná otázka:

Odohral Jack Eichel posledný zápas za Buffalo Sabres?

Meno Eichel sa okolo prestupov točí už pekne dlhý čas. V podstate o ňom čítame každoročne, ale s pribúdajúcimi rokmi neúspechu častejšie a častejšie. Súčasné zranenie je pre podobné rumors vodou na mlyn. Situáciu 24-ročného Američana už rozoberajú aj najpovolanejší z radov novinárov.

Nedávno sa o jeho osobe vyjadril Darren Dreger. Popredný insider z televízie TSN spomenul, že vie o dvoch predbežných záujemcoch. A – úprimne – nepovedal nič nové. New York Rangers a Los Angeles Kings mali mať o niekdajšiu dvojku draftu záujem už predtým.

Aj v kruhoch generálnych manažérov sa dlho šepká o tom, že Eichel v Buffale dlho nevydrží. Najväčším kandidátom na jeho zisk zostávajú Rangers. Klub z Manhattanu podľa Elliotta Friedmana rokoval so Sabres veľmi konkrétne, dokonca pred sezónou predložil aj ponuku. Napokon sa celý proces údajne rozpadol na tom, že vedenie Buffala požadovalo prvú voľbu v drafte 2020, čo Newyorčania zamietli.

Dreger dodáva, že Eichel v LA by preňho dával zmysel. Vie, že kalifornská organizácia má väčší či menší záujem, nevie však, či medzi Sabres a Kings v poslednom čase prebehli akékoľvek diskusie ohľadne možného obchodu. Dodáva, že sa Sabres s jeho predajom neponáhľajú. Ak im niekto nedá požadovanú cenu, nevymenia ho.

Urastený center poberá desať miliónov ročne do konca sezóny 2025/26. V súčasnom ročníku stihol odohrať 21 zápasov so ziskom 2 gólov a 16 asistencií. Podľa predbežných predpokladov by mal byť schopný nastúpiť na prípravný kemp pred sezónou 2021/22.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.