Ut. aug 4th, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Sklamaný McDonagh dúfa, že sa dohrá sezóna. Chce Stanley Cup

3 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

Tampa Bay Lightning sa ku koncu sezóny stala tým postrachom, akým bola od začiatku vlaňajšej základnej časti. Postupnou prácou a zlepšovaním sa vyšvihla medzi špičku, a to až tak, že pred prerušením sezóny boli na druhej priečne Východnej konferencie.

Táto pauza je pre nich ďalšou ranou osudu. Bolts patria medzi kandidátov na Stanley Cup už dlhšiu dobu, no v tejto ére sa im slávny pohár nikdy nepodarilo dobyť. Prvé a dodnes jediné víťazstvo datuje história klubu do roku 2004.

Ako prvý sa o nepriazni osudu rozhodol porozprávať skúsený obranca Ryan McDonagh. „Ak by sa sezóna nedohrala, bolo by to veľké sklamanie. Na základe toho, čo náš tím dokázal, ako sme sa naštartovali a po tých získaných posilách teraz dúfame a modlíme sa, že je reálny scenár, v ktorom sa tento ročník dohrá,“ cituje ho oficiálny ligový web.

Manažment neváhal a posilnil tím pre tohtoročný úspech aj za cenu draftových volieb. Získal Barclaya Goodrowa, za ktorého sa vzdal prvého kola. Podmienečnú voľbu v prvom kole poslali aj do New Jersey za Blake Colemana. Ak sa ale ročník nedohrá, nikto im tieto položky nevráti.

V roku 2020 sú navyše „blesky“ opäť úplne najlepším mužstvom v lige. Po minuloročnom fiasku v play-off sa mali začo revanšovať. McDonagh, ktorý nemá taký produktívny ročník ako vlani, to cíti.

„Budeme nadšení, hlavne z pohľadu mužstva, ak budeme môcť pokračovať v tejto našej úspešnej sezóne, ktorú sme doteraz hrali,“ pokračoval rodák z Minnesoty. Na druhej strane však stoja mnohí skeptickí hráči, medzi nimi Robin Lehner či Phillip Danault.

Tridsaťročný zadák trénuje doma. Podobne ako všetci hráči, aj on sa snaží udržať v permanencii pre prípad, že sa sezóna obnoví. Hráčom Lightning doručili zamestnanci organizácie z arény čo najviac tréningových pomôcok. „Doručili nám bicykle, pruhy aj činky, aby sme mali tieto veci doma, keďže niektorí z nás nemali,“ objasnil situáciu McDonagh.

Hoci občas myslí na to, že ich snaha môže vyjsť navnivoč, snaží sa sústrediť na iné veci. Pomáhajú mu v tom dve deti – trojročná dcéra Falan a čoskoro ročný syn Murphy. Spoločne s manželkou Kaylee im teraz venujú všetok svoj čas. „Snažím sa nájsť radosť v maličkostiach a myslím si, že to je dobrý odkaz. Moja manželka a ja sme si to snažili vziať k srdcu.“

Uvítal by viac dohratie základnej časti alebo rovno prechod do play-off? „Nezáleží mi na tom. Nie je scenár, ktorý by som viac uvítal. Najradšej by som zase hral hokej tak skoro, ako sa dá, opäť spojil naše mužstvo a mal možnosť opäť hrať pred našimi fanúšikmi. To by bolo skvelé, zvlášť v tomto období, keď je play-off aj koniec základnej časti tak vzrušujúci.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.