Skinner nehral už tri zápasy. Zmení sa to?

Za jeden bod Jeffa Skinnera v tejto sezóne zatiaľ platíte… deväť miliónov dolárov. Útočník Buffala Sabres vyzeral na prepadák už v dobe podpisu multimiliónového kontraktu, ale čoho sme svedkami v tejto sezóne, je aj tak prekvapivé.

Kouč Ralph Krueger nechal Skinnera dívať sa na tri zápasy po sebe z roly zdravého náhradníka. Povráva sa, že Kruegerovi zvoní v Buffale umieračik, čo by mohla byť voda na mlyn pre 28-ročného Kanaďana. Všetko sú to zatiaľ len špekulácie. Faktom ostáva, že Skinner nehral už týždeň.

„Snažím sa pomáhať tímu, ako to najlepšie viem,“ vyjadril sa hráč pre The Athletic. „Na to sa upiera moja pozornosť. Iste, tréner to chce takisto. Má tu 23 ďalších hráčov, o ktorých sa musí zaujímať. Skrátka musí viesť celý tím. Ja sa snažím hrať hokej.“

Rodák z ontarijského Marhkamu dostal v doterajšom priebehu ročníka šancu v štrnástich stretnutiach. Neskóroval ani raz, zaknihoval jednu asistenciu. Nie je jediným z mančaftu, komu sa nedarí. Gólové suchoty prežíva Taylor Hall, ku gólu v 17 duelom však pridal 11 asistencií. Iba dva góly zatiaľ vsietil kapitán Jack Eichel.

A práve štart posledného menovaného je v dnešnom dueli proti Philadelphii Flyers s otáznikom. Nehral ani v poslednom stretnutí. Buffalo si bez neho neporadilo z Devils, za prehru v predĺžení však brali aspoň jeden bod.

Ani tieto problémy a s nimi spojené mixovanie so zostavou nezaručili Skinnerovi vstupenku do tímu. Trénuje, no s tým si zatiaľ musel vystačiť. Krueger zdôrazňuje, že vo veci nie je nič osobné. Chce jediné – motivovať Skinnera, aby začal hrať lepší hokej.

Jeff je ešte len v druhom roku osemročného kontraktu. Ten mu vynesie 9 miliónov ročne, v ktorých sú zahrnuté aj benefity ako vysoké podpisové bonusy.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.