Boston Bruins si upísali Charlieho Coylea veľkou zmluvou na dlhé obdobie

November 28, 2019

Generálny manažér Bostonu Bruins Don Sweeney radšej nič nenecháva náhode a podpisuje svojich hráčov, ktorých si praje v mužstve mať i naďalej, skôr ako na poslednú chvíľu. To je prípad Charlieho Coylea. Tomu po tejto sezóne vyprší kontrakt, ktorý začal ešte za jeho pôsobenia v Minnesote Wild.

 

O svoju budúcnosť už ale má vystarané. Včera totiž podpísal s "medveďmi" novú zmluvu. Tá potrvá až do konca sezóny 2025/26 a každý rok mu na účet pribudne 5,25 milióna dolárov. 

 

V doterajšom priebehu sezóny má 27-ročný Američan na konte 14 (5+9) bodov v 25 stretnutiach. Bruins ho získali vlani počas trade deadline za Ryana Donata a podmienečný výber v piatom kole draftu 2019. Bol výrazným článkom tímu počas minuloročného play-off. Počas jazdy do siedmeho zápasu finálovej série si v 24 stretnutiach pripísal 16 (9+7) bodov.

 

Okrem peňazí prinesie nový kontrakt pre Coyla aj ďalšie výhody. Jeho súčasťou je totiž aj upravená klauzula o nevymeniteľnosti. Hovorí o tom, že medzi rokmi 2020-2022 si hráč môže vybrať desať klubov, kam ho nemôžu vymeniť. Medzi rokmi 2022-2025 sa tento zoznam zúži na osem tímov a v poslednej sezóne na tri. Ďalším artiklom v zmluve je i no-move clause. Boston teda nemôže poslať Coyla do AHL.

 

Ďalším hráčom, ktorý sa včera zaviazal na ďalšie obdobie, je Chris Wagner. Americký útočník si počas troch rokov trvania zmluvy príde na celkovo 4,05 milióna dolárov, čo činí 1,35 milióna dolárov ročne. 

 

 Zdroj obrázku

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey