Bill Peters sa priznal a ospravedlnil, poslal manažérovi úprimný list

November 28, 2019

Na hlavu niektorých trénerov so skúsenosťami z NHL sa to teraz sype z každej strany. Jedným z nich je kouč Calgary Flames, Bill Peters, ktorý bol obvinený z rasistických urážok či fyzického napádania hráčov priamo počas zápasu na striedačke, čo potvrdil dokonca aj tréner Caroliny Hurricanes, Rod Brind’Amour. Odvtedy ho organizácia drží mimo verejnosť aj svojich akcií.

 

Generálny manažér tímu Brad Treliving sa rozhodol, že všetko nechá dôkladne preskúmať a až potom vyvodí dôsledky. Medzitým sa mu samotný Peters rozhodol poslať list, v ktorom sa ospravedlňuje za svoje niekdajšie chovanie a hovorí, že veci, ktoré sa dejú teraz, sú všetky oprávnené. My vám prinášame preklad tohto listu.

 

Brad:


Prosím, akceptuj to ako úprimné ospravedlnenie tebe a celej organizácii Calgary Flames za ofenzívne slová, ktoré som používal v profesionálnom prostredí pred desiatimi rokmi. Viem, že moje komentáre boli zdrojom hnevu a sklamania, a rozumiem, prečo. Hoci to bol jediný a okamžite poľutovaniahodný incident, beriem zodpovednosť za to, čo som povedal.

 

Vyhlásenie bolo vyrieknuté v momente frustrácie a neodzrkadľuje moje osobné hodnoty. Po incidente som bol oprávnene napadnutý za moje slová a okamžite som sa vrátil do šatne, aby som sa ospravedlnil tímu. Ľutoval som to, odkedy sa to stalo a teraz sa takisto ospravedlňujem všetkým, ktorí boli negatívne ovplyvnení mojimi slovami.

 

Obávam sa, že neexistuje žiadne ospravedlnenie za ofenzívne slová. To, čo som povedal, som nemyslel nerešpektujúco a nebolo to adresované nikomu osobne. Ale na tom nezáleží. Bolo to bolestivé a ponižujúce. Naozaj mi to je ľúto.

 

Akceptujem skutočnosť, že sa to stalo. Verím, že sa musíme usilovať o integritu a brať zodpovednosť za veci, ktoré hovoríme a robíme. Tento list je tu presne na to. Dúfam, že bude akceptovaný.

 

Vážim si dôkladné preskúmanie tejto situácie zo strany Flames. Je to správna vec a plne toto rozhodnutie podporujem.

Bill Peters

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey