Akim Aliu obvinil Billa Petersa z rasistických urážok

November 26, 2019

Bývalý hráč Calgary Flames Akim Aliu sa rozhodol nemlčať. Vypovedal proti Billovi Petersovi, súčasnému trénerovi Calgary Flames. Ten mu mal údajne pred zhruba desiatimi rokmi, keď sa stretli v nižšej súťaži, adresovať rasistické slová.

 

Aliu, ktorý je rodákom z Nigérie, to povedal svetu v pondelok sériou príspevkov na sociálnej sieti Twitter. "Veci, ktoré počujeme o Babcockovi, nie sú veľmi prekvapivé," písal potom, čo bol Babcock prepustený z pozície hlavného trénera Maple Leafs a vyšli na povrch jeho nechutné praktiky s Mitchom Marnerom. "Jablko nepadlo ďaleko od stromu, rovnaká vec sa mi stala s jeho chránencom v Calgary. Niekoľkokrát ma nazval slovom na N v šatni počas mojej nováčikovskej sezóny, lebo sa mu nepáčil môj hudobný vkus."

 

Spojitosť medzi Babcockom a Petersom, ktorý mal hanlivo nazývať Alia, nie je náhodná. Tri roky spolupracovali na lavičke Detroitu Red Wings. Babcock bol hlavný kouč, kým Peters jeho asistent.

 

Aliu sa s Petersom stretol v jednej kabíne počas pôsobenia v AHL. Hral za Rockford IceHogs, farmársky tím Chicaga Blackhawks, teda organizácie, ktorá ho draftovala. Pod Petersom odohral v sezóne 2009/10 48 stretnutí so ziskom 17 (11+6) bodov. Rok predtým nahliadol do piatich. V Calgary, kde hrával Aliu naposledy pred šiestimi rokmi, sa nestretli.

"Potvrdzujem, že som proti nemu rebeloval. Vy by ste to neurobili? A namiesto toho, aby túto situáciu napravil, napísal Johnovi McDonoughovi a Stanovi Bowmanovi, aby ma poslali nižšie do ECHL. 20-ročný chlapec na ceste za 20 gólmi v jeho prvej profesionálnej sezóne s nulovým časom v presilovke/oslabení, to bol dobrý začiatok..."

 

Po zápase proti Pittsburghu Penguins sa Bill Peters pred médiá nepostavil, namiesto toho sa k situácii vyjadril generálny manažér Flames Brad Treliving. "Počas zápasu som bol upozornený na tweet od nášho bývalého hráča Akima Alia," hovoril Treliving. "Samozrejme, hrali sme, takže som nemal šancu sadnúť si s Billom alebo niekým zvnútra organizácie a porozprávať sa s nimi o tom. Viem ale povedať, že vezmeme tieto záležitosti veľmi, veľmi seriózne. Sme si toho vedomí. Ako som už vravel, nemal som šancu rozprávať sa s Billom. Urobím to a dovtedy k tomu nebudeme mať žiadne ďalšie komentáre, ale akonáhle budeme mať možnosť sa porozprávať interne, preberieme to a vysvetlíme vám."

 

Meno Akim Aliu je trochu známe aj v našich končinách. V minulej sezóne odohral deväť zápasov za Banskú Bystricu, pričom si pripísal dva góly, štyri asistencie a osem plusových bodov.

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey