Černák spôsobil Dahlinovi otras mozgu, hrozí mu suspendácia

November 26, 2019

V nočnom zápase medzi Tampou Bay Lightning a Buffalom Sabres sa náš obranca Erik Černák opäť nedokázal bodovo presadiť. Prezentoval sa svojou obvyklou tvrdou hrou, no so svojou tvrdosťou to v jednom zo súbojov prehnal.

 

V druhej tretine stretnutia za priaznivého stavu 3:2 hral súper presilovú hru. Bližšie k bráne sa snažil predrať 19-ročná obranná hviezda Sabres, Rasmus Dahlin. Černák ho zastavil, avšak jeho lakeť Dahlina nebezpečne zasiahol a privodil mu nepríjemné zranenie.

 

Kouč "šablí" Ralph Krueger neskôr potvrdil, že ide o otras mozgu a doba rekonvalescencie švédskeho rodáka nie je známa. Černák v hre, prekvapivo, nedostal žiadny trest. Jeho faul ale môže mať prípadnú dohru.

 

Je totiž pravdepodobné, že si ho na koberček predvolá disciplinárna komisia ligy. Jeho lakeť bol veľmi vysoko a zasiahol priamo hlavu Dahlina, ktorý bol prinútený opustiť duel, do ktorého sa už nevrátil.

 

Ralph Krueger sa rozhodol prenechať ortieľ na kompetentných a radšej sa k zákroku nevyjadril: "Bude lepšie, ak to nebudem hodnotiť. Uvidíme, ako to zhodnotí liga. My sme k situácii emocionálne viazaní, čiže akokoľvek zlé pocity z toho máme my, vždy je to len náš zaujatý pohľad."

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey