Sajmonov pohľad: Bortuzzo si zaslúži oveľa viac ako štyri zápasy

November 25, 2019

 

Stalo sa to v prvej tretine zápasu medzi Nashvillom Predators a St. Louis Blues. Viktor Arvidsson sa tlačil pred bránu počas tlaku jeho Predators. Bránil ho súperov obranca Robert Bortuzzo.

 

Vybral si na to spôsob, ktorý je občas až jemu vlastný. Nevyberavý a úplne hnusný. Zozadu atakoval Arvidssona. Ten po krosčeku takmer narazil hlavou do brvna a spadol do brány. Keď sa snažil zdvihnúť, Bortuzzo pridal ešte horší krosček. Pozrite si ho párkrát po sebe. Pravdepodobne vám bude pohľad na to pripadať čím ďalej, tým horší.

 

 

Nechcem sa príliš rozpisovať. Chcem len vyjadriť rozhorčenie nad rozhodnutiami NHL. Tá udelila Bortuzzovi iba ŠTYRI zápasy. Navyše mu peniaze z účtu neodoberie žiadna pokuta. Všetko, o čo príde, bude jeho plat, ktorý by zarobil počas obdobia svojej suspendácie, čo je zhruba 60 073 amerických dolárov.

 

Lenže to je málo. Arvidssonova kariéra vo chvíli, keď mu Bortuzzo uštedril druhý krosček, kým sa snažil postaviť z ľadu, visela na vlásku. Bola to od Bortuzza absolútna špinavosť. Do hokeja to nepatrí. Keby trafil presnejšie a silnejšie, kto vie, čo všetko by mu mohol urobiť s chrbticou.

 

Štyri zápasy za takýto úmyselný zákrok za účelom zraniť protihráča na dlhú dobu sú irelevantné. Arvidsson by mal vymeškať 4-6 týždňov. Bodaj by liga bola taká kritická a uštedrila taký istý čas (na psychiatrii?) aj Bortuzzovi.

 

Nazvať ho špinavcom mi nerobí problém. Stačí povedať, že toto nie je jeho prvý prehrešok. Aj preto je pre mňa toto rozhodnutie disciplinárnej komisie nepochopiteľné. 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey