Mike Babcock a jeho choré správanie voči Marnerovi

November 25, 2019

Dnes vyšla na povrch sveta vec z kabíny Toronta Maple Leafs, ktorá sa stala v polovici sezóny 2016/17. Táto vec sa týkala (vtedy) 19-ročného nováčika, Mitchella Marnera a trénera Toronta, Mikea Babcocka. Na začiatok musím povedať, že o podobných príhodách sa hovorilo už za čias, keď bol Babcock v Detroite. Nikdy to však nebolo potvrdené od ľudí zvnútra. Teraz už áno a to hneď jednými z najväčších novinárskych entít v Kanade - Toronto Sun a The Athletic.


Stalo sa to počas tripu s otcami, ktorý je typickým pre väčšinu tímov NHL. Leafs mali tréning a Mike Babcock prišiel po ňom k mladému Mitchovi Marnerovi, ktorému prikázal napísať všetkých hráčov Leafs v poradí od toho najmenej pracovitého, až po toho najviac pracovitého. Mitch nechápal o čo ide, ale po nátlaku od Babcocka to spísal. Na spodok zoznamu napísal seba, nakoľko nechcel potopiť nikoho zo spoluhráčov.

 

Keď sa ten daný zoznam dostal do rúk Babsa, tak ho hneď vzal a ukázal Nazemovi Kadrimu a Tylerovi Bozakovi, ktorých Mitch vymenoval ako "najlenivejších" v tíme na tom zozname. Kadri a Bozak mali na Babcocka nakričať, že čo si dovolil spraviť mladému chalanovi, ktorého mali radi. Viaceré zdroje uvádzajú, že keď sa Marner dozvedel o tom, že detaily jeho zoznamu boli ukázané v kabíne, tak sa rozplakal a nevedel, čo má povedať. Práve Kadri s Bozakom ho následne upokojovali a keby nebolo hlavne Kadriho zásahu, tak Mitch Marner podá žiadosť o výmenu a pravdepodobne by kvôli Babcockovmu chorému správaniu už nebol členom tímu, ktorého bol on obrovský fanúšik odmalička. Toto podľa viacerých informácii spravil aj inému hráčovi ešte v Detroite.

 

A takýchto príbehov z kabíny Leafs sa môže ešte objaviť viac, pretože viacerí hráči s nim mali svoje problémy vrátane Williama Nylandera a Austona Matthewsa. Môžeme oficiálne potvrdiť, že vyhadzov Babcocka bola správna voľba pre Toronto nech dopadne táto sezóna pre nich akokoľvek. Sú oveľa šťastnejší a hrajú oveľa lepšie.
 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey