Sajmonov pohľad: 31 hráčov, ktorí by sa mali zlepšiť

November 21, 2019

 Zdroj obrázku: NHL.com

 

Po štvrtine sezóny sa už dá čo-to hodnotiť. Tímy sa zohrali a začína sa tuhý boj o pozície. Prijal som preto ťažkú výzvu a z každého tímu NHL vybral hráča, ktorý by sa podľa mňa mal zlepšiť (hoci ich neraz je viac). To, čo nepotrebujú mužstvá v NHL, sú stagnujúci resp. upadajúci hráči. Viackrát sme zažili, že i veľké mená jednoducho museli dať priestor tým menej známym. Príde to i v nasledujúcich prípadoch?

 

VÝCHODNÁ KONFERENCIA


BOSTON BRUINS

Sean Kuraly
Spomedzi útočníkov Bruins, ktorí odohrali plnú porciu dvadsiatich duelov doterajšieho priebehu ročníka, je na tom Kuraly, center štvrtého útoku, najhoršie. Okrem toho je na tom zle aj z pohľadu svojej defenzívnej hry, kde mu konkuruje možno iba Jake DeBrusk, ktorý ale, na druhej strane, zbiera o trochu viac bodov (aj keď to tiež nie je nič slávne). Kuralyho som vybral preto, lebo si myslím, že mu reálne hrozí pobyt na tribúne. Bruins majú mnoho článkov mužstva, ktoré im zaručujú miesto na vrchole ligovej tabuľky, avšak ich štvrtá lajna to rozhodne nie je.

 

 

 

 

BUFFALO SABRES

Jeff Skinner
Dostať deväť miliónov na osem rokov a byť hráčom kalibru Jeffa Skinnera je výhra v lotérii. To je môj názor, s ktorým sa môžete, no nemusíte stotožniť. Začiatok ročníka 2019/20 mi len potvrdil, že Skinner, hoci je bezpochyby kvalitným hráčom, nestojí toľké peniaze ani náhodou. Eichel poberá o milión dolárov ročne viac, no v dvadsiatich zápasoch sezóny má 24 bodov, kým Skinner 13. 27-ročný Kanaďan skutočne potrebuje budíček. Keď bol vlani na ľade, Sabres produkovali veľké množstvo šancí, no dnes je situácia opačná a Skinner zapadol do priemeru. Bude tento kontrakt "šable" bolieť?

 

 Zdroj obrázku: Getty Images

 

 

CAROLINA HURRICANES

Brock McGinn
Je naozaj ťažké vybrať spomedzi Hurricanes hráča, ktorý nehrá dobre. Predsa len sa však podľa mňa nájde taký aj tu. Je ním Brock McGinn, ktorého štart do sezóny nepostretol práve v najlepšej fazóne. Canes ho síce držia v každom jednom zápase v zostave, avšak jeho výkony sa prejavili aj na ice-time. Ten má aktuálne najnižší spomedzi posledných troch sezón. V priemere hráva v úvode tohto ročníka iba 12 minút a 55 sekúnd na stretnutie. Ako som už spomenul, nie je to náhoda. V štvrtom útoku sa mu striedajú spoluhráči, ale nájsť tú správnu chémiu sa nedarí. Za zmienku stojí aj jeho obranná činnosť, v ktorej je momentálne horší ako v minulej sezóne. 

 

 Zdroj obrázku

 


COLUMBUS BLUE JACKETS

Seth Jones
Pred sezónou nenápadný favorit na Norris Trophy je už z tohto boja skoro odpísaný. Seth Jones, klasifikovaný ako jeden z najväčších obranných talentov posledných rokov, mal byť človekom, ktorý vezme zodpovednosť a prevedie Columbus naprieč touto náročnou sezónou poznačenou odchodmi viacerých veľkých opôr. Jones však hrá pod svoje možnosti. 25-ročný Texasan je inak veľmi komplexný bek, avšak v tejto sezóne zaostáva za tou minulou čo sa týka ofenzívy i defenzívy. Myslím, že pre Jonesa prišiel správny vek, aby dokázal, akým famóznym bekom skutočne je. Aby však k tomu došlo, je potrebné sa ukázať ako vodca obranných radov Blue Jackets. A tento faktor mi uňho zatiaľ trochu chýba.

 

 Zdroj obrázku


 

DETROIT RED WINGS

Andreas Athanasiou
Osobne som Athanasiouovi (sformulovať datív singuláru na toto meno je asi nemožné) nikdy neprišiel na chuť. Má v nohách torpédo, má skvelý ofenzívny inštinkt... ale inak je to krycí názov pre nemohúcnosť Red Wings. Všetko iba umocňuje jeho biedna defenzívna hra. Už tretiu sezónu počas normálneho dňa platí, že ak je Andreas na ľade, čakajte gól vo vlastnej sieti. Dosvedčuje to i štatistika +/-. Veď v 21 zápasoch aktuálneho ročníka má kanadský rodák na konte neuveriteľne hrozivú bilanciu -20, čo je najhoršie číslo spomedzi celej NHL. Úprimne, byť na mieste Stevieho Yzermana a vidieť, že sa mu už dlho nedarí, hoci je stále pomerne mladý, tak sa ho pokúsim vymeniť počas trade deadline. 
 

 Zdroj obrázku

 

 

FLORIDA PANTHERS

Sergej Bobrovskij
Na Floridu prišiel s veľkými očakávaniami. Hovorím to nerád, no zatiaľ ich nenapĺňa. Sám som očakával, že pod profesionálom, akým je Joel Quenneville, bude celková hra mančaftu na začiatku sezóny vyzerať o niečo inak. Istým spôsobom môžu za zlé štatistiky "Bobsa", víťaza Vezina Trophy z roku 2017, obrancovia stojaci pred ním. Pravdou však je, že do Sunrise prišli postupne lepšie časy (a už sa to výrazne odrazilo i v tabuľke) a konečne sa zdá, že si všetko sadlo. Ak však chcú dôjsť ďaleko v play-off, musí sa do formy bezpodmienečne dostať aj Bobrovskij. Jeho výkony by vzhľadom na jeho špičkový status mali byť diametrálne odlišné. Zatiaľ totižto strieda famózne vystúpenia s tými podpriemernými.

 

 

 

MONTREAL CANADIENS

Paul Byron
Občas sa zamýšľam nad tým, či nemá Byronovu účasť na tomto zozname tak trochu za lubom aj kouč Canadiens Claude Julien. Vzal si k srdcu, že Byron je univerzál, a tak si vyskúšal už i rolu krídla, aj úlohu stredného útočníka. Celkom často sa mu navyše striedali spoluhráči. Niekedy hral s Armiom a Domim, inokedy prišiel Suzuki a Thompson, potom fínska dvojka Kotkaniemi a Lehkonen. Jeho zlepšeniu navyše môže uškodiť fakt, že je po operácii kolena mimo hru na dobu neurčitú. V posledných 19 stretnutiach pozbieral štyri body a od vlaňajšieho bodového prídelu sa dosť vzdialil...

 

 Zdroj obrázku


 

NEW JERSEY DEVILS

PK Subban
Podľa mňa najpreceňovanejší obranca našej doby, hoci týmto názorom možno pobúrim niektorých fanúšikov. Sú skrátka dni, keď si svoje peniaze viac zaslúži za popularitu ako za hru. Devils sa nedarí a práve oni si ho pred sezónou trejdom z Nashvillu poistili ako svojho prvého beka. Subban však nespĺňa vysoké kritériá svojho statusu. Má našliapnuté na bodovo najhoršiu sezónu a ani obranne to nie je žiadna sláva, vzhľadom na jeho +/- (-8). Na druhej strane sa dá poukázať na veľa dobrých znakov v jeho hre, ale za deväť miliónov? Nie, nie. Na ľade to chce rozhodne viac.

 

 Zdroj obrázku

 

 

NEW YORK ISLANDERS

Semjon Varlamov
Druhý ruský brankár v článku naznačuje, že gólmani jednej z najpreslávenejších škôl v tejto sezóne trochu zaostávajú za očakávaniami. Varlamov je napriek tomu členom aktuálne jedného z najlepších tandemov súťaže. Thomas Greiss v ňom ale nehrá rolu dvojky. Momentálne je 34-ročný Nemec v percentuálnej úspešnosti najlepším brankárom NHL a Varlamov sa musí len prizerať. Napriek jeho veku - stále má 31, čo ho neradí medzi najstarších v lige - sa zdá, že jeho najlepším dňom odzvonilo. Dokazoval to v minulej sezóne a v tomto trende pokračuje, i keď mierne zlepšenie je viditeľné. Obávam sa však, že to nebude stačiť. Päť miliónov počas každého z najbližších štyroch rokov... Nuž, ukončme to tak, že Isles zariskovali a je to vidieť od začiatku Varlamovovho angažmánu.

 

 Zdroj obrázku

 

 

NEW YORK RANGERS

Kaapo Kakko
Ako nováčika ho nechcem nijako odsudzovať. Prechod z Fínska do Ameriky, kde sa hrá iný štýl hokeja, musí byť ťažký. Už som ale písal o tom, že som trochu rád, že sa Kakkovi príliš nedarí. Aspoň slovenskí mudrci pochopili, že jedny majstrovstvá sveta leto nerobia. To je však iný príbeh. V súvislosti s Kakkom sme už celkom kritizovali kouča Davida Quinna. Veď trebárs s Artemijom Panarinom, ktorý je génius na ľade a spoluhráčov okolo seba robí lepšími, dostal len skutočné minimum času. Na druhej strane stojí fakt, že Kakko sa zatiaľ iba hľadá. V ofenzíve i v defenzíve, kde je nespoľahlivý. Ozaj, vedeli ste, že má našliapnuté na -50 v hodnotení +/- na konci sezóny?

 

 Zdroj obrázku: NHL.com

 

 

OTTAWA SENATORS

Nikita Zajcev
Po prvej sezóne tu bolo nadšenie z ďalšieho skvelého Rusa v NHL. Dnes to už nikto takto ružovo nevidí. Ottawa je (hlavne na papieri, hra vyzerá lepšie) biedna a s ňou je biedny i Zajcev. Netvorí priestor útočníkom, nedostáva sa do šancí a vzadu to pod jeho velením horí. Často sa tu odvolávam na zmluvy, ale inak to nejde, pretože to s tým úzko súvisí. Teraz sa zdá, že Ottawa bude trpieť za hlúposť Maple Leafs - ak sa, samozrejme, Zajcev neodhodlá zlepšiť. Jeho zmluva trvá nasledujúcich päť sezón, má v nej upravenú NTC a ročne mu klub dá 4,5 milióna dolárov. Bremeno v podobe takéhoto kontraktu by bolo pre tím v prestavbe krutým ortieľom. Nikita však ešte má dostatok času.

 

 Zdroj obrázku


 

PHILADELPHIA FLYERS

Jakub Voráček
Kým je Jakub Voráček? Hviezdnym útočníkom. A čo potrebuje Philadelphia od hviezdneho útočníka? No predsa body! Časy, keď NHL otvárala ústa pri jeho galapredstaveniach s Girouxom už sú asi nadobro preč, ale Kuba je stále hráčom, ktorý by mal hrať u Flyers prím. Obranným špecialistom nebol nikdy, no vynahrádzal to v útoku. V prebiehajúcej sezóne mám pocit, že sa trochu trápi aj tam. Bohužiaľ mu v tomto článku môžem dať iba prívlastok "priemerný forvard do prvej šestky tímu". Pokročilé štatistiky mi dávajú za pravdu. Jednoducho mi v jeho hre chýba čosi, čím by ohúril, presvedčil a zaujal.

 

 Zdroj obrázku: NHL.com

 

 

PITTSBURGH PENGUINS

Alex Galchenyuk
Tu je potrebné dať nohu na podlahu a šliapnuť do toho, ako sa len dá. Alex stagnuje, a to nie je dobré. Prišiel do Pittsburghu pred touto sezónou, zatiaľ tu odohral dvanásť zápasov so ziskom šiestich bodov, ale teraz je vo veku, keď má naplno preraziť. Napriek tomu sa mu v Penguins určite nedarí podľa predstáv. Očakával som, že by mal zaujať definitívne miesto v top-6 útoku "tučniakov", namiesto toho to ťahá v tretej lajne popri nanajvýš priemerných výkonoch pri rovnovážnom stave hry. Zo svojich šiestich bodov zaknihoval tri v početnej prevahe. 

 

 


 

TAMPA BAY LIGHTNING

Nikita Kučerov
Vlaňajší ročník pretransformoval na svoj vlastný megakoncert (až dokiaľ neprišli vyraďovacie boje, samozrejme), no ten súčasný začal o poznanie vlažnejšie. Kde je Nikita z minulej sezóny? Akoby sa stratil, spolu so svojím čarom. Viac bodov ako on má dokonca Anthony Mantha, Tyler Bertuzzi či Tomáš Tatar. Ešte pred pár mesiacmi sa to zdalo nepredstaviteľné. Preto sa Kučerov jednoznačne radí do kategórie hráčov, ktorí sa musia zlepšiť. Motiváciou by mu malo byť aj tabuľkové postavenie Bolts. Tampa vlani ovládla základnú časť neuveriteľnou suverenitou, ale tento ročník si píše inú pesničku. A v tej sú Lightning po 18 zápasoch na nepostupových priečkach.

 

 Zdroj obrázku: NHL.com

 

 

TORONTO MAPLE LEAFS

Cody Ceci
Niet nenávidenejšieho hráča Maple Leafs v Toronte ako Cody Ceci. Nemálo fanúšikov by ho najradšej videlo na opačnom konci sveta, avšak Ceci je stále hráčom Leafs a to sa zatiaľ nemení. Je nad Slnko jasnejšie, že je tento 25-ročný Kanaďan najhorším pravidelne nastupujúcim obrancom slávneho klubu. Preto absolútne nechápem, ako je možné, že stále dostáva priemerne viac ako 22 minút na zápas. Aj on bol jedným z dôvodov volania po zmene na trénerskom poste, ktorá včera aj prišla. Možno si individuálne oproti vlaňajšku polepšil, ale skresľuje to mužstvo, za ktoré nastupuje. Pripomeňme si, že v minulom ročníku hrával v Ottawe Senators.

 

 Zdroj obrázku

 

 

WASHINGTON CAPITALS

Richard Pánik
Slovenským fanúšikom asi netreba príliš vysvetľovať, že je na tom Richard Pánik zle. Jeho hlavný problém netreba hľadať veľmi dlho. Napadne vám hneď na prvý pohľad. Sú to body. Bezpochyby mal byť martinský rodák pomocou pri činnosti, ktorej vravíme secondary scoring, no to z jeho hokejky neprichádza. Až po trinástich dueloch strelil svoj prvý presný zásah. Kým vlani si v Arizone pripísal tridsaťtri bodov, dnes je na ceste k šiestim. Ak by sa mal držať svojho priemeru, samozrejme. Presne preto je teda adeptom na zlepšenie, ktoré musí prísť, pretože inak s jeho službami budú Caps počítať čoraz menej.

 

 Zdroj obrázku

 

 

 

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

 

 

ANAHEIM DUCKS
Troy Terry

Nebolo na čo čakať. Troy Terry vlani odohral 41 zápasov v AHL s priemerom jedného bodu na zápas a Ducks mu okrem toho dali priestor v 32 dueloch NHL, kde sa takisto ako nováčik nestratil. Anaheim potrebuje, aby naplnil svoj potenciál a pokračoval v stúpaní nahor. V aktuálnom ročníku však akoby uťal. Kouč Dallas Eakins sa mu snažil dávať priestor aj na presilovkách, avšak zmohol sa dokopy na biedne štyri body v 21 stretnutiach a v tom poslednom sa z neho tréner rozhodol spraviť zdravého náhradníka. 22-ročný rodák z Denveru sa momentálne trochu pohráva s nervami kouča i fanúšikov. Rozhodne ešte nemá na ružiach ustlané a ak nezlepší svoju hru, napriek svojmu potenciálu pravdepodobne poputuje nazbierať sebavedomie do AHL.

 

 Zdroj obrázku

 

 

ARIZONA COYOTES

Phil Kessel

Je to efekt Pittsburghu alebo efekt Arizony? Kessel má aktuálne na konte 22 zápasov a v nich 13 (3+10) bodov. Presne pred rokom pri jeho mene svietilo 20 duelov a 25 (10+15) bodov. Držím sa výroku, že najväčší hráči robia ľudí okolo seba lepšími. U Kessela sa však teraz zdá, že to funguje opačne. V tímovom bodovaní je tretí, čo by hviezda, ktorú z neho urobili okamžite po prestupe, byť nemala. A v +/- je na chvoste rebríčka celého mužstva s hodnotou -5. Keď už sme pri tých štatistikách, nedá mi nespomenúť, že premieňa iba 5,3% striel, čiže zhruba každú dvadsiatu. Tieto fakty by asi mali byť dostatočným dôkazom toho, že ak sa v púšti musí niekto zlepšiť, tak je to on.

 

 Zdroj obrázku

 

 

CALGARY FLAMES

Milan Lucic
Lucic je kapitola sama osebe. Niektorí hráči ťažia zo svojho mena aj vtedy, keď ich výkonnosť zďaleka nepostačuje pre NHL a Milan je jednoznačne jedným z týchto hokejistov. O tom, že Edmonton Oilers jednoznačne vyhrali trejd Lucic-Neal, sme písali už tesne po jeho uskutočnení, avšak rozmer tohto víťazstva je asi väčší, než by sme čakali. Výkonnosť kedysi šesťdesiatbodového powerforvarda rok čo rok klesá. Vďaka no-move clause mu navyše nehrozí žiaden presun na farmu, čiže pokiaľ nepríde zázrak, neproduktívny Lucic bude guľou na nohe Flames počas celej tejto sezóny. Jeho hra sa čoraz častejšie prejavuje päsťami ako rozumom.

 

 Zdroj obrázku

 

 

CHICAGO BLACKHAWKS

Brent Seabrook
Seabs je na tom naozaj zle. O jeho hre sa v negatívnom svetle hovorí už veľmi dlho a zdá sa, že tréner Jeremy Colliton (mimochodom jeho rovesník) skutočne stratil trpezlivosť. Nad niektorými z tohto zoznamu visí varovný ukazovák čo sa týka presunu na farmu. U Seabrooka je to ale buyout, teda vykúpenie zo zmluvy, a to nie je príjemné hlavne pre Blackhawks. Za zlé rozhodnutia sa, bohužiaľ či Bohu vďaka, pyká. Seabrook bude jedným zo symbolov nesprávnych ťahov Stana Bowmana. Pardon, nie bude. Už je.

 

 Zdroj obrázku: USA Today

 

 

COLORADO AVALANCHE

Valerij Ničuškin
Valerij, Valerij... KHL ti asi svedčí viac. Je až pozoruhodné, ako bol Ničuškin na vrchole kariéry, keď mal devätnásť a bol nováčikom najlepšej hokejovej súťaže sveta v drese Dallasu Stars. Odvtedy si zahral aj v CSKA Moskva. Teraz skúsil šťastie v Colorade, avšak asi bezúspešne. V sedemnástich zápasoch si ruský útočník pripísal iba dva body, čo je alarmujúce číslo. Ak to takto pôjde ďalej, v ďalšej sezóne ho už pravdepodobne na severoamerických ľadoch neuvidíme. Nie nadarmo bol vlani vykúpený z iba dvojročnej zmluvy! Teraz sa to ukazuje ako správny ťah Dallasu a ak si Ničuškin chce udržať aspoň aké-také renomé, mal by na svojom hernom prejave skutočne popracovať.

 

 Zdroj obrázku

 

 

DALLAS STARS

Andrej Sekera
Starý dobrý Andrej sa zdá byť nadobro preč. Je to kvalitný obranca s množstvom skúseností, avšak dovolím si povedať, že ho jeho zranenia poznačili natoľko, že mu vyslúžili i miesto v tomto rebríčku. Sekeru som mal veľmi rád a stojím si za názorom, že bol svojho času najlepší a najpoctivejší obranca Edmontonu. Dnes Sekera opäť naberá spoľahlivosť čo sa týka vlastného obranného pásma. Horšie to s ním ale vyzerá v útoku. Počas najlepšieho obdobia kariéry bol jeho bodový prínos na vysokej úrovni, prekračoval tridsať bodov v ročníku, ale v tom aktuálnom má jednu asistenciu v osemnástich dueloch, a to teda nie je závideniahodný počin.

 

 Zdroj obrázku: NHL.com

 

 

EDMONTON OILERS

Riley Sheahan
U Oilers je pravidelným problémom ich secondary scoring. Prvý útok tiahne takmer všetko. Preto sa vždy nájdu jednotlivci, ktorí potrebujú pridať. Najvýraznejším človekom s takouto potrebou je v Edmontone podľa mňa Riley Sheahan. Kým bol v Detroite, hovorilo sa o ňom len v pozitívnom svetle, ale jeho kariéra v NHL sa zdá byť na hrane. 27-ročný Kanaďan bojuje o novú zmluvu a kvázi o udržanie sa v súťaži, no štýlom, akým to robí, to, bohužiaľ, nedosiahne. V osemnástich zápasoch má biednu jednu asistenciu, ktorú získal až včera v noci proti Sharks. Ak chce klub z Alberty postúpiť do play-off, potrebuje góly od nižších útokov. Tam patrí i Sheahan.

 

 Zdroj obrázku

 

 

LOS ANGELES KINGS

Drew Doughty
Je starý Doughty nadobro preč alebo si ho ešte niekedy budeme môcť vychutnať v celej jeho kráse? Ako padá Los Angeles, tak padá i Drew. V tejto sezóne dokonca herne ani len neplní rolu najlepšieho obrancu Kings (Sean Walker approves). Kto vie, či sa jeho problém týka len hry, keďže sa sám necháva strhnúť do zvláštnych potýčok. Vidíme to na jeho vzťahu s Matthewom Tkachukom - tí dvaja si toho (aj cez médiá) už odkázali naozaj veľa. Pravdou je, že Doughty prežíva veľmi nepriaznivé obdobie svojej kariéry. Kedysi jeden z bekov totálnej svetovej špičky a stavebný kameň tímu dvojnásobných víťazov Stanley Cupu musí opäť nájsť svoje staré ja. To nové trápiacim sa "kráľom" nepomáha.

 

 

 

MINNESOTA WILD

Mats Zuccarello
Žeby sa ukazovalo, že najlepší nórsky hokejista súčasnosti zjavne nie je hviezdou, ktorá spoľahlivo ťahá i slabý tím? Alebo ho výrazne poznačilo minuloročné zranenie? Do Minnesoty zavítal Zuccarello pred touto sezónou. Ospravedlnenkou by preňho mohli byť celkové výkony Wild, no úprimne dúfam a prajem mu, aby sa zdvihol a to najmä bodovo. Osem bodov v sedemnástich zápasoch je celkom málo, a to s prihliadnutím na fakt, že veľa času trávi v lajne s Ericom Staalom a Jasonom Zuckerom, teda dvomi najproduktívnejšími členmi mužstva. Inak jeho hra nie je na zahodenie, no zároveň to nie je niečo, čo by vás zdvihlo zo stoličky. Čiže priemer.

 

 Zdroj obrázku

 

 

NASHVILLE PREDATORS

Mikael Granlund
Som celkom zmätený zo skutočnosti, že obrovský talent, akým bezpochyby Mikael bol, sa nedostal na vyššiu úroveň než na ktorej sa nachádza. Aj u neho musím konštatovať, že potrebuje ako on, tak i jeho tím, aby prišlo z jeho strany zlepšenie. Občas má smolu na nevyužité šance, no i tak by mal hráč jeho kalibru pomýšľať na vyššie méty. Aktuálne má na konte tri góly a tri asistencie. Pozbieral ich v dvadsiatich zápasoch tejto sezóny. Veľa času na ľade trávi s Mattom Ducheneom a Filipom Forsbergom, teda dvomi najproduktívnejšími útočníkmi mužstva, priemerne odohrá šestnásť a pol minúty za stretnutie, no aj tak sú jeho čísla dosť alarmujúce. Granlund sa potrebuje zlepšiť - aj on je totiž faktor, pre ktorý sú Preds aktuálne až na dvanástom mieste v konferencii.

 

 Zdroj obrázku

 

 

SAN JOSE SHARKS

Brent Burns
Burns je veľkým obľúbencom hokejového publika, ale teraz si zaslúži oprávnenú kritiku. V hodnotení +/- je horší ako on iba Andreas Athanasiou, o ktorom už som písal pri Red Wings. V útoku to čo sa týka produktivity síce nevyzerá pre tohto zadáka zle, no v defenzíve je jeho hra odrazom celkového herného prejavu mužstva Sharks. Už aj Erik Karlsson, ktorý je čo sa štýlu týka asi najofenzívnejším bekom planéty, je v obrane momentálne platnejší ako Brent. Na takýchto hokejistov sa jednoducho kladú vysoké nároky a Brent si svoj štandard zatiaľ neudržuje. Otázka je, dokedy. Pri jeho kvalitách by zdvihnutie určite malo prísť. Pôjdu za jeho príkladom aj zvyšní členovia tímu, čo toto zlepšenie potrebujú tiež?

 

 

 

 

ST. LOUIS BLUES

Jacob de la Rose
Nuž, zatiaľ to vyzerá na poriadnu chybu Douga Armstronga. Robbyho Fabbriho vymenil za Jacoba de la Rosa. Fabbri po príchode do Detroitu zbiera viac ako bod na zápas, no de la Rose stále zaostáva. Nemal síce ešte poriadnu možnosť sa adaptovať do štýlu Blues, ale úprimne, kto čaká, že Wilson napokon tento obchod vyhrá? Na jeho mieste by som sa modlil, aby sa švédsky útočník zlepšil. Zatiaľ to ale nevyzerá vôbec ružovo. De la Rose hrá veľmi podpriemerný hokej a v porovnaní s Fabbrim, ktorého sa skrátka do konca tejto sezóny nezbaví, je jednoznačne horší.

 

 Zdroj obrázku

 

 

 

 

 

 

 

VANCOUVER CANUCKS

Micheal Ferland
Vancouver Michealovi nesadol. Keby som bol na mieste manažéra Canucks, tiež by som sa ho pravdepodobne pokúsil získať do tímu, no pravdou je, že v Caroline mu to po hernej stránke svedčalo viac. Zatiaľ má päť bodov v dvanástich zápasoch, čo síce nie je na rozbeh najhoršie, no ak po ofenzívnej stránke nepozdvihne svoj herný prejav, mám reálne obavy, že sa to v istom bode zasekne. Za všetko hovorí veľavravná pokročilá štatistika Corsi (CF%). 40% je proste veľmi, veľmi málo. Hoci sa o Vancouveri Canucks v kanadských médiách v aktuálnej sezóne veľa ako o mladom a perspektívnom tíme, Ferlanda si dovolím nazvať ich čiernym fľakom.

 

 Zdroj obrázku

 

 

VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Cody Eakin
Vyjadriť to, ako je Cody Eakin skutočne slabý v defenzíve, je veľmi, veľmi ťažké. Pritom je väčšinou členom vrchnej šestice útočníkov Vegas. Jeho pomoc je ale skutočne zanedbateľná. 28-ročný rodák z Winnipegu sa jednoducho musí zlepšiť. Ak to nepríde, môže sa stať dokonca aj to, že tribúna bude jeho častým spoločníkom. Je pre mňa istým spôsobom nepochopiteľné, že najväčšiu časť z tohto ročníka odohral po boku Marka Stona a Jonathana Marchessaulta. Jeden má dvadsať, druhý šestnásť bodov. Eakin šesť. S tak pomalým štartom nie sú vo Vegas určite vôbec spokojní.

 

 Zdroj obrázku

 

 

WINNIPEG JETS

Blake Wheeler
Členmi takýchto rebríčkov sú mnohokrát aj hviezdy. Blake Wheeler je toho dôkazom. Nie, žeby hral úplne zle v celkovom ponímaní oproti svojím spoluhráčom. Rozhodne ale hrá pod svoje možnosti a to jeho tímu určite nepridá. V mužstve sú i ďalší hráči, ktorí potrebujú pridať, ale Wheelera som si vybral zámerne preto, lebo je to vodcovská postava a tým pádom niekto, od ktorého sú tie body veľmi potrebné. Zatiaľ ich má dvanásť v 22 dueloch. Oproti posledným sezónam zažíva jasný regres a v momentálnej forme sa javí nanajvýš ako priemerný hokejista.

 

 

 

Tags:

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey