Byfuglienovi sa nepáči suspendácia od Jets, podal sťažnosť na súd

November 21, 2019

Dustin Byfuglien poslal v spolupráci s hráčskou asociáciou NHLPA na arbitrážny súd sťažnosť na svojho zamestnávateľa - organizáciu Winnipeg Jets. Informoval o tom Elliotte Friedman zo stanice Sportsnet.

34-ročný rodák z Minnesoty bol suspendovaný klubom potom, čo sa nedostavil na predsezónny kemp z osobných dôvodov. Neskôr vysvitlo, že jeho problémy sú zdravotného charakteru a podstúpil operáciu členka.

Friedman už skôr povedal, že ich vzájomný konflikt môže vyústiť až do arbitráže. Jets na svoju obranu tvrdia, že bol tvrdý obranca považovaný za spôsobilého hrať po sezóne 2018/19. Pritom si neuvedomil, že sa musí v danom časovom období vysporiadať so zranením členka.

Byfuglienovi by vyhovovalo viac, ak by ho Winnipeg zapísal na listinu dlhodobo zranených hráčov. Možno by tam zostal počas zvyšných dvoch rokov zmluvy. „Pozícia Byfugliena a jeho zástupcov je taká, že sa zranil počas play-off a každý vedel, že hral aj cez zranenie a trvalo mu celé leto na zotavenie. Podľa nich išiel do Winnipegu, lebo plánoval hrať, no jeho členok sa ozval, keď začal korčuľovať. Cítia, že je to legitímne hokejové zranenie,“ vyjadril sa Friedman ešte začiatkom mesiaca.

 

 Zdroj obrázku: NHL.com 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey