Vracia sa Gretzky k trénovaniu? Kanada ho pozvala na Spengler Cup

November 13, 2019

The Great One by mohol dať koučovaniu ďalšiu šancu. Tentoraz však na reprezentačnej úrovni. Sean Burke, generálny manažér Kanady pre nadchádzajúci Spengler Cup, ho oslovil so zaujímavou ponukou.

 

Waynovi Gretzkymu predložil návrh, aby trénoval tím Kanady na spomínanom turnaji. Ide o akciu, ktorá sa koná každý rok a zároveň je najstarším hokejovým turnajom na svete.

 

"Bolo to prekvapenie, keď mi Sean zavolal," povedal Gretzky pre Pierra LeBruna z The Athletic. "Poďakoval som mu. Bol som ponukou nadšený. Tím Kanady je veľmi špeciálny. Myslím, že Spengler Cup je najstarším známym turnajom. Je to veľká pocta. Povedal som mu, že potrebujem nejaký čas (aby som si to nechal uležať v hlave). Jediný problém pre mňa je, že je to v období Vianoc, čiže je to ťažké rozhodnutie."

 

Pohár každoročne hraný vo Švajčiarskom Davose sa bude v tomto roku odohrávať medzi 26. a 31. decembrom. "Bavíme sa o tom, debatujeme. Je to ale veľká česť, že ma oslovil," doplnil legendárny útočník.

 

Gretzky už má skúsenosti s trénovaním na najvyššej úrovni v rámci NHL. Tam medzi rokmi 2005 a 2009 z lavičky ako hlavný kormidelník viedol Phoenix Coyotes, tento angažmán však nebol príliš úspešný. Mužstvo sa pod jeho vedením ani raz neprebojovalo do play-off.
 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey