Do Zvolena smeruje trénerská posila so skúsenosťami z NHL, Don Nachbaur

November 11, 2019

Realizačný tím tipsportligistu zo Zvolena sa rozšíril o zvučné meno. Je ním Don Nachbaur. 60-ročný Kanaďan sa postaví na lavičku ako hlavný tréner spoločne s Andrejom Podkonickým.

 

Nachbaur má bohaté trénerské skúsenosti. Vyše dvadsať rokov pôsobil v zámorskej AHL či WHL. Posledné dve sezóny dokonca strávil v štruktúrach Los Angeles Kings, kde bol asistentom trénera. 

 

Hokeju zasvätil rodák z Britskej Kolumbie celý svoj život. Potom, čo bol v roku 1979 draftovaný z celkového 60. miesta Hartfordom Whalers, odohral v NHL dovedna 223 stretnutí za Whalers, Edmonton Oilers a Philadelphiu Flyers. Pripísal si v nich 69 bodov. Hrával na pozícii stredného útočníka.

 

Zodpovednosť za toto rozhodnutie si berie Dušan Mráz, prezident HKM Zvolen. "Beriem za to plnú zodpovednosť. Napriek sérii víťazstiev, ktorú naše mužstvo ťahalo, musím povedať, že hra tímu nebola vždy dobrá.

 

V priebehu niekoľkých dní som dostal informácie o niekoľkých možných kandidátoch. Okamžite ma oslovila vizitka Dona Nachbaura a dal som pokyn na rokovania o zmluve. Tie bývajú väčšinou zložité, určitý čas trvajú a nie vždy sa končia dohodou.

 

My sme však doviedli rokovania s novým trénerom až k podpisu kontraktu a už v nedeľu večer bol Don Nachbaur vo Zvolene. Od pondelka naše mužstvo povedie dvojica hlavných trénerov. Andrej Podkonický a Don Nachbaur budú na jednej úrovni, asistentom zostáva Michal Kobezda.

 

Tréneri si teraz všetko rozoberú a zvážia. Koncom novembra budem čakať na ich vyjadrenie a návrhy, aké zmeny je potrebné v mužstve urobiť," znie v jeho vyhlásení pre oficiálny klubový web. 

 

Nachbaur ako hráč zavítal i do Európy. Svoje posledné štyri roky odohral práve tu, v drese EC Graz v rakúskej lige. V tomto tíme v roku 1994 aj ukončil kariéru. Zvolen bude jeho prvou skúsenosťou s trénovaním v Európe.

 

 Don Nachbaur (vpravo) s bývalým trénerom Los Angeles Kings 
Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey