Ottawská aréna zíva prázdnotou, Melnykovi to však vôbec nevadí

November 9, 2019

Návštevnosť v Ottawe je aktuálne veľmi horúcou témou. Nie je tajomstvom, že každoročne klesá, veď na stretnutie proti Los Angeles v noci zo štvrtka na piatok si na štadión našlo cestu iba 9 929 ľudí. Predtým duel proti San Jose Sharks, keď sa do hlavného mesta Kanady vracal bývalý kapitán Erik Karlsson, videlo iba 9 740 fanúšikov.

Eugene Melnyk, kontroverzný majiteľ klubu, sa však nezdal byť vyvedený z miery. Verí, že to je stále iba proces prestavby, ktorý neprebieha iba v tíme, ale aj na tribúnach. Pre priaznivcov sľubuje lákadlá v podobe tématických nocí či väčšej ponuky jedla. Nevedno však, či je toto recept na prilákanie väčšieho množstva ľudí.

Senators sú aktuálne na dobrej ceste zapísať najhoršiu návštevnosť od sezóny 1994/95, čo je dvadsaťpäťročný rozdiel. Melnyk napriek tomu nepanikári. "Naším cieľom je ukázať fanúšikom, že úlohu postaviť favorizované mužstvo berieme naozaj seriózne, čo znamená, že to chceme robiť tým správnym spôsobom, ktorý nie je vždy najľahší či najrýchlejší," povedal majiteľ klubu pre Ottawa Citizen. "Inšpirujú ma úspechy podceňovaných tímov a myslím, že inšpirujú všetkých športových fanúšikov."

 

Záujem o zápasy NHL je však v meste pomerne nízky. Prázdne sedadlá sa v Canadian Tire Centre dali nájsť dokonca aj počas spanilej jazdy Sens v play-off 2017. Vtedy dokráčali až do finále konferencie, kde padli po tuhom boji proti neskorším víťazom Stanley Cupu z Pittsburghu.

 

Za päť rokov spadla priemerná návštevnosť domácich zápasov Senators o dvadsať percent, čo je trochu alarmujúce číslo. Môže to súvisieť jednak so zlými výsledkami, no takisto s nespokojnosťou s Melnykom. Istý čas sa v Ottawe dokonca objavovali billboardy, ktoré boli za jeho odstúpenie z funkcie. V hlavnom meste Kanady je jeho meno veľmi známe a medzi ľuďmi nie je veľmi populárny.

 

Kým vlani všetky kanadské kluby evidovali minimálne 95-percentnú návštevnosť, organizácia z Ottawy sa musela pasovať so 76-percentnou. O ich sťahovaní sa vedú diskusie, no sú stále v rovine špekulácií. 

 

Melnyk je - čo sa týka investovania - veľmi, občas až nezdravo, opatrný. Niektoré jeho rozhodnutia uškodili mužstvu, nakoľko nechce nasledovať trend navyšovania platov, čo sa, samozrejme, nepáčilo jeho hviezdam. Aktuálne Ottawa nemôže pomýšľať na popredné umiestnenia, skôr to bude boj o draftovú jednotku, ktorou by sa mal stať Alexis Lafrenière. 

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey