Jurčo aj Marinčin smerujú na waiver listinu

November 7, 2019

Z Jurčovej prípravy sme sa radovali. Mal začať v prvom útoku po boku hviezdneho Connora McDavida, avšak jeho zdravotný stav mu nedovolil odohrať prvý zápas. A potom sa to viezlo.

 

Tomáša Jurča poslali dnes Edmonton Oilers na waiver listinu. Znamená to, že sa môže stať, že v priebehu najbližších 24 hodín sa bude bezpodmienečne sťahovať na iné miesto. Ak si ho nikto nevezme, zakotví v AHL v drese Bakersfieldu Condors.

 

Púť 26-ročného útočníka je tak zatiaľ sklamaním napriek nádejám, ktoré boli doňho vkladané. Jeho osud je teraz nejasný. Košický rodák poputuje na farmu už v piatej sezóne za sebou. V tej súčasnej odohral dvanásť zápasov so ziskom dvoch asistencií.

 

Podobný osud si počkal aj na Martina Marinčina, ktorého spoločne s Nicom Petanom poslali na waiver listinu Toronto Maple Leafs. Zadák z Košíc striedavo hrával a sedel na tribúne. Jeho prevelenie do Toronta Marlies bolo očakávaným krokom.

 

Zo siedmich stretnutí, ktoré v tomto ročníku v drese kanadského klubu odohral, sa mu nepodarilo odniesť si ani bod. Jeho kolega z útoku Petan odohral o dva duely menej a do štatistík sa zapísal jednou asistenciou.

 

 

 Zdroj obrázku

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey