Rodí sa hviezda? Okuliar strelil druhý hetrik za dva dni, je kráľom strelcov WHL

November 3, 2019

Zdroj obrázku: Twitter

 

Mladíkov ako on máme v zámorských juniorských ligách ako šafránu. Preto sa z ich úspechov musíme radovať o to viac. Oliver Okuliar, len 19-ročný mladík z Trenčína, teraz udivuje Western Hockey League!

Napriek tomu, že ho na drafte všetky organizácie prehliadli, sa Okuliar v prvých dueloch WHL zaradil medzi jej popredné postavy. Aktuálne mu patrí tretie miesto v bodovaní celej ligy. Čo sa týka tabuľky strelcov, tak tú už vedie!

 

Dnes v noci sa Lethbridge Hurricanes, ktorých farby háji, postavili proti súperovi z Brandonu Wheat Kings. Okuliar sa presadil trikrát - raz v presilovke, raz v oslabení a raz počas rovnovážneho počtu hráčov na ľadovej ploche. Výraznou mierou tak prispel k výhre 5:2. Rovnaký kúsok, teda hetrik, sa mu podaril aj včera proti tímu Winnipeg Ice. Toto víťazstvo bolo ešte jednoznačnejšie - 8:2.

 

 

 
Na konte má aktuálne osemnásť stretnutí. Strelil pätnásť rokov, deväťkrát asistoval. Vyššie ako on je v produktivite len líder Alexej Protas z Bieloruska a spoluhráč Dylan Cozens, ktorého v tomto roku zo siedmeho miesta draftovali Buffalo Sabres.

 

Už sedem zápasov po sebe sa nestalo, žeby vyšiel gólovo naprázdno, čo je aktuálne najdlhšia gólová šnúra vo WHL. 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey