Marc Staal bude znova len zdravým náhradníkom: Chcem hrať, odkazuje

November 2, 2019

Dnes večer nastúpia New York Rangers v Nashville s rovnakou zostavou, ktorá vybojovala víťazstvo v Madison Square Garden proti Tampe Bay Lightning v poslednom zápase. Výhra 4:1 znamenala najlepšie vystúpenie mužstva v tejto sezóne.

 

Tento fakt znamená, že do stretnutia zasiahne druhýkrát v sezóne Ryan Lindgren. A že druhýkrát v sezóne ostane Marc Staal len na tribúne. 

 

"Keď dostanem ďalšiu príležitosť, budem musieť urobiť, čo je v mojich silách," cituje Staala NY Post. Na ľavej strane obrany, kde zvyčajne hráva, budú korčuľovať Brady Skjei, Libor Hájek a spomenutý Lindgren. "Chcem byť v zostave a chcem hrať."

 

V utorok sa stalo niečo, čo ešte člen bratského tria aktuálne hrajúceho v NHL nezažil ani raz v kariére. Kouč David Quinn sa rozhodol dať mu pozíciu zdravého náhradníka. "Samozrejme, že som bol rozčúlený a trochu frustrovaný. Nemali sme veľa rozhovorov (o tom, čo by som mal zlepšiť) a preto som bol z toho rozčúlený a frustrovaný."

 

Marc má aktuálne 32 rokov a v kabíne Rangers pôsobí ako líder. Svedčí o tom aj "A", ktoré má našité na drese. Vie, že ho začiatok sezóny nezastihol práve v ideálnej forme. V deviatich dueloch si pripísal jeden gól. V tabuľke pravdy má nulu. "Vezmem na seba zodpovednosť a budem hrať, ako najlepšie viem, aby ma nevynechali znova."

 

Pochopiteľne nesie veľkú zodpovednosť za spackaný štart ročníka aj hlavný kormidelník mužstva David Quinn. Ten sa s Marcom osobne porozprával pred včerajším tréningom. Nezaobišlo sa to bez varovaní.

 

Zároveň však Quinn zdôraznil, čoho je kanadský zadák schopný a že ho Rangers skutočne potrebujú. "Je chytrý. Je silným obrancom, skvelým hráčom na oslabenie. Je to človek, ktorý je tu už dlhý čas," hovorí. "Chceme vyhrávať zápasy. Je to celé iba o tom."

 

Staal je súčasťou organizácie od začiatku svojej kariéry. Boli to práve Rangers, čo ho v roku 2005 draftovali z celkového dvanásteho miesta. V NHL má na konte 849 zápasov so ziskom 178 (42+136) bodov.

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey