Skutočne ho prešla chuť do hokeja? Za Byfuglienovou absenciou je vraj zranenie

October 31, 2019

Dustin Byfuglien je jedným z článkov zostavy, bez ktorých za v doterajšom priebehu sezóny museli zaobísť Winnipeg Jets. Klub z chladného kanadského mesta momentálne okupuje desiatu priečku tabuľky Západnej konferencie, dva body za čiarou postupu do play-off.

 

Ich obrana bola pred sezónou veľkým otáznikom a bezpochyby za to mohol aj odchod "Buffa" z hokejovej scény. Veľmi sa špekulovalo dokonca o konci jeho kariéry. Jedného z najtvrdších mužov súťaže totiž mala opustiť chuť do hokeja.

 

Skúsený 34-ročný Američan bol suspendovaný, pretože sa neukázal na predsezónnom kempe. Prichádzali správy o tom, že zvažuje zavesiť korčule na klinec. Podľa najnovších informácií však nie je všetko také zrejmé. Za jeho dlhou absenciou má byť zranenie.

 

Dustin nedávno podstúpil operáciu členka. Poranil si ho na konci minulej sezóny, v ktorej odohral 42 stretnutí. Doteraz mu robil problémy a následky sa museli riešiť chirurgicky. Byfuglien sa ešte neohlásil v kabíne "stíhačiek", a to najmä preto, lebo mu nie je práve po vôli prežiť celú sezónu v bolestiach a ich intenzívnom potláčaní.

 

"Operácia sa uskutočnila v Minnesote," píše stránka Fans of the Winnipeg Jets. "Neexistuje žiadna garancia stopercentného zotavenia sa. Rehabilitácia od operácie až po schopnosť nastúpiť do zápasu by mohla trvať dva mesiace."

 

Nevedno, ako to napokon dopadne, ale už skutočnosť, že si zvolil cestu operácie, naznačuje, že má v úmysle vrátiť sa do zápasového diania. Jets o jeho váhaní čo sa operácie týka vedeli, avšak, ako sami hovoria, "neboli priamo zapojení do jeho procesu rozhodovania."

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey