Capitals ešte s Ovečkinom nerokovali o novom kontrakte: Je skoro, odkazuje MacLellan

October 31, 2019

Hovorí sa, že Alexandra Ovečkina už nezastaví nič. Podľa mnohých najlepší strelec hokejovej histórie v utorok navyše strelil 669. gól svojej kariéry, vďaka ktorému prekonal legendárneho Luca Robitailla na dvanástom mieste historickej tabuľky strelcov NHL. 

Ruská superhviezda však takisto starne. "Ovi" má už tridsaťštyri rokov a môžeme čakať, že o štyri či päť rokov môže pokojne prísť koniec jeho aktívnej kariéry. Kde to ale bude?

Kontrakt, ktorý začal plynúť ešte v sezóne 2008/09, bude trvať do konca sezóny 2020/21. Ročne si vďaka nemu moskovský rodák zarobí 9 538 462 dolárov. Blíži sa preto rozhodovanie do budúcnosti. Ovečkin o sebe už predtým povedal, že je srdciar, a tak by bol rád, keby jeho životnými klubmi navždy ostali Dynamo Moskva a Washington Capitals.

 

Nechal preto na stole teoretickú možnosť, že sa vráti domov. Ak by však bolo po vôli generálneho manažéra Caps Briana MacLellana, ukončil by kariéru v D.C. "Áno, samozrejme, že chceme, aby Ovi ukončil kariéru vysoko - a vo Washingtone," povedal MacLellan pre Pierre LeBruna. "Je obrovskou súčasťou organizácie a celého trhu v našej oblasti. Posunul hokej aj našu organizáciu dopredu. Chceme, aby hral správny počet rokov a aby bol spokojný so svojou kariérou a postavením. Dúfajme, že bude všetko fungovať v jeho prospech i prospech organizácie."

 

Podobné situácie vedia byť stresujúcimi, preto sa mnohokrát stáva, že manažment chce mať rokovania za sebou čo najrýchlejšie. MacLellan ale nechce nič uponáhľať. Vraví, že je stále trochu priskoro: "Veci sa uňho menia, ako beží čas. Myslím, že to bude záležať na tom, ako sa bude cítiť fyzicky."

 

Ovečkin má vo Washingtone svoju rodinu a zázemie. Je len ťažké si predstaviť, žeby chcel opustiť mužstvo, ktorého bol súčasťou počas celej zámorskej kariéry a kde navyše robí už jedenásty rok kapitána. V tomto ohľade majú Caps výhodu. Navyše pre nich dlhé roky drel, aby v roku 2018 získal vytúžený Stanley Cup.

Zo svojej pozície nechce osemnásobný držiteľ Maurice "Rocket" Richard Trophy pre najlepšieho strelca základnej časti nič sľubovať. Pre Elliotta Friedmana s Jeffom Marekom povedal, že je jeho budúcnosť vo hviezdach: "Je ťažké povedať, čo sa stane, ale som si celkom istý, že sa s (majiteľom) Tedom Leonsisom a MacLellanom porozprávame o budúcnosti a potom urobíme rozhodnutie."

Jedným z faktorov, čo budú určite vplývať na konečné rozhodnutie Alexandra, bude aj jeho malý syn Sergej. Ovečkin dostal otázku, či preňho nie je dôležité, aby vyrastal v Rusku a učil sa ich jazyk. "Myslím, že je pre nás najviac dôležité byť zdraví," odkázal. "Ak ste zdravý a stále dokážete hrať, mali by ste myslieť o tom, že ešte možno pár rokov potiahnete. Nechcem byť tým hráčom, ktorý podpíše kontrakt, a potom si povie ´OK, som zranený, idem si len pre svoje šeky a užiť si život´. Toto urobiť nechcem."

 

 Zdroj obrázku: USA Today

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey