Dennis Seidenberg ukončil kariéru: Je to profesionál profesionálov, vraví Lee

October 28, 2019

V stredu oznámil Dennis Seidenberg definitívne rozhodnutie. Jeho kariéra sa končí po pätnástich rokoch v NHL. 38-ročný Nemec v najlepšej svetovej lige odohral 859 zápasov za Boston, Philadelphiu, Carolinu, Arizonu a New York Islanders. Dovedna si pripísal 251 bodov a v roku 2011 vyhral s Bruins Stanley Cup.

 

V organizácii Islanders pôsobil posledné tri sezóny, avšak v tej minulej napokon neodohral ani jedno stretnutie. V kabíne bol rešpektovaným lídrom. V pondelok oznámil klub z Long Islandu, že Seidenberg bude členom ich tímu zodpovedného za vývoj hráčov (team's player development staff).

"Dennis je profesionál profesionálov," cituje Andersa Leeho, aktuálneho kapitána mužstva, oficiálny klubový web. "Pracoval na svojej hre extrémne ťažko a mal nádhernú kariéru. Bol skvelým človekom v šatni a takisto človekom, ktorý keď prišiel, priniesol veľa skúseností. Predal ich mladším obrancom, naučil ich, ako to tu chodí."

 

Johnny Boychuk je človekom, čo sa so Seidenbergom pozná už z Bostonu. Vyhrali spolu aj Stanley Cup a ich cesty sa opäť pretli v Islanders. Žijú len dva bloky od seba. "Je skvelým priateľom a vždy sa s ním rád stretneš, trénuješ, hráš či ideš na obed," hovorí o Seidenbergovi. "Vždy bude skvelým kamarátom a spoluhráčom. Vážim si momenty, ktoré som s ním prežil, špeciálne, keď sme vyhrali."

 

Veľkú rolu zohral Seidenberg v živote hviezdneho mladíka Mathewa Barzala. O tomto príbehu píšeme aj v našej e-knihe Veľká päťdesiatka. "Je pre mňa mentorom, hlavne v spôsobe, ako sa o seba stará a ako trénuje," hovorí Barzal. "Je ironman. On a jeho rodina pre mňa urobila veľmi veľa."

 

Posledný duel v kariére odohral Seids 15. mája 2018 na majstrovstvách sveta. Jeho Nemecko podľahlo reprezentácii Kanady 0:3. "Mal veľkú kariéru," dodáva Barzal. "Je vždy veľkým profesionálom na ľade aj mimo neho. Nemyslím si, že tu je človek, čo pracoval tvrdšie... Som zaňho šťastný, som šťastný za skvelú kariéru, ktorú mal a mal by byť na to hrdý."

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey