Brent Seabrook bude zdravým náhradníkom. Po druhýkrát v kariére

October 27, 2019

Brent Seabrook nezasiahne do najbližšieho duelu Chicaga Blackhawks. Dnes v noci privítajú Hawks na svojom ľade Los Angeles Kings a dlhoročný obranca mužstva Seabrook bude musieť stretnutie sledovať len z tribúny.

Túto situáciu zažije 34-ročný bek iba po druhýkrát v kariére. Prvýkrát to bolo ešte 9. januára 2018 v zápase proti Ottawe Senators. Náhradou zaňho bude v najbližšom zápase Dennis Gilbert. 22-ročný zadák odohrá iba tretí zápas NHL v kariére.

"Chceli sme dať príležitosť Gilbertovi," vyjadril sa Jeremy Colliton, najmladší kouč súťaže. "Sú to navyše back-to-back zápasy, čiže je to dobrá príležitosť dopriať Seabsovi trochu odpočinku a vidieť, čo sa skrýva v Gilbertovi."

Seabrook má v deviatich zápasoch aktuálnej sezóny na konte deväť gól. Na ľade trávi priemerne 17 minút a 39 sekúnd, čo je jeho kariérne minimum. V štatistike +/- má -5. Už roky sa vraví o tom, že jeho kontrakt je obrovskou príťažou pre platový strop Chicaga. Ročne berie 6,875 miliónov dolárov a bude sa tak diať až do konca ročníka 2023/24. Pri momentálnej situácii je však pravdepodobnejšie jeho neskoršie vykúpenie zo zmluvy.

Keď bol na ľade počas rovnovážneho stavu piatich proti piatim, "jastrabi" dali dva góly a inkasovali šesť. "Hrá fajn," hodnotí Colliton. "Tvrdo pracuje a snaží sa pre nás robiť čo najviac dobrých vecí. Myslím si, že mal aj naozaj dobré momenty a, takisto, ako aj zvyšok tímu, mal momenty, keď sme od neho očakávali viac."

A ako túto správu prijal samotný Seabrook? "Tak to jednoducho chodí... Nemyslím si, že by sa komukoľvek páčilo, že nehrá," povedal tréner Colliton. 

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey