Frustrovaný Kaapo Kakko: Hrám zlý hokej. Nebavím sa ním

October 24, 2019

 Zdroj obrázku

 

Ťažko povedať, čo Kaapo Kakko čakal od prvého mesiaca svojej debutovej sezóny v NHL. Očividne však nie tento scenár. On ani jeho Rangers, pasovaní do roly víťazov trhu s voľnými hráčmi, zatiaľ neplnia očakávania do nich vkladané.

 

18-ročný fínsky forvard je na seba tvrdý. Nebojí sa pri tom pomenovať veci tak ako sú. Bolo z neho cítiť frustráciu. "Ako tím teraz nehráme dobre. Ani ja nehrám dobre," hovoril. Na otázku, v čom by sa mal zlepšiť, odpovedal jednoducho: "Vo všetkom. Hrám zlý hokej."

Ešte zaujímavejšie veci povedal fínskemu reportérovi Pasimu Tuominenovi. Po štvrtej porážke za sebou, ktorá sa stala skutočnosťou v zápase proti Vancouveru Canucks, to v ňom kypelo. "Hokejom sa teraz veľmi nebavím. Veci nefungujú a niekedy mám pocit, že by som mohol byť na ľade viac. Bolo by skvelé dostať niekedy šancu v prvom útoku, aj keď chápem, že to doteraz nebolo veľmi reálne, keďže som toho ešte veľa neukázal," vyjadril sa.

Jeho vyjadrenie mohlo byť aj skrytou kritikou voči koučovi Davidovi Quinnovi. Ten Kakkovi nedáva toľko priestoru na ľade, koľko by si zaslúžil, aby sa mohol viac predviesť. Kritikou tohto ťahu sa netají ani blog Oh my Hockey, spomenuli sme to i v našom poslednom podcaste.

Kakko ukázal zopár zábleskov svojho hokejového umenia, no po výhre posledných seniorských majstrovstiev sveta a skvelej poslednej sezóne, ktorá ho vyniesla na druhé miesto na drafte, očakával lepší začiatok v zámorí. Má na seba vysoké nároky.

"Mojím cieľom je mať líderskú rolu," povedal o svojich métach. "Nechcem počúvať reči o tom, že som tu najmladší a potrebujem nejaký čas, aby som si zvykol na tento štýl. Chcem byť tým človekom, ktorý strieľa góly a vyhráva zápasy práve teraz."

 

Otázne je, či nenaráža na podobný problém ako pred mesiacom krajan Patrik Laine. Očakávalo sa, že by mladý severan Kakko mohol vytvoriť produktívne duo s Artemi Panarinom. Do TOP lajny s Panarinom a Zibanejadom ho ale hlavný kormidelník David Quinn dáva len veľmi sporadicky. Priemerne hrá za zápas 14 minút a 34 sekúnd.

 

Najčastejšie sa Kakko objavuje v druhom útoku a celkom často sa okolo neho točia rôzni spoluhráči. „Na tejto úrovni je množstvo vecí, ktoré od osemnásťročného hokejistu neboli nikdy vyžadované a tiež nad nimi nikdy neuvažoval," hovorí Quinn, ktorý ho povýšil do prvej presilovkovej formácie. 

 

Kakkovi nepomáha ani divné rozloženie duelov Rangers na začiatku sezóny. Odohrali dve stretnutia, potom nehrali päť dní. Potom hrali ďalší zápas a sedeli ďalšie štyri dni. To Kakkovi neuľahčuje jeho aklimatizovanie v tíme ani v systéme hry trénera Quinna.

"Tie dni boli trochu nudné, keď sme hrali naozaj málo zápasov. Väčšinou som počas nich pozeral seriály na tablete," dodáva Kakko. "Teraz začneme hrať pravidelnejšie a dúfam, že dostanem aj vyšší ice-time. Myslím, že sa aj moja hra zlepší."

 

Kakko si chce vyšší čas zaslúžiť svojimi výkonmi. V poslednom dueli jeho Rangers na domácom ľade proti Arizone Coyotes mu tréner nadelil iba 9 minút a 51 sekúnd, čo znamená jeho osobný negatívny rekord. Nadelil si aj sebahodnotenie. Prirodzene nebol príliš spokojný. "Nebol som veľmi dobrý. Nie je to rovnaký hokej ako vo Fínsku," hovorí.

 

Kakko aj Quinn vedia, že mladík môže byť lepší. "Jeho strop je vyšší ako u väčšiny 18-ročných hráčov, ktorí prídu do tejto ligy," objasňuje kouč klubu z Manhattanu. "Môže to prísť nasledujúci týždeň či nasledujúci mesiac, no príde to vtedy, keď nájde vo svojej hre vyrovnanosť. Vtedy bude úspešný."

E-KNIHU BLOGU OH MY HOCKEY S NÁZVOM VEĽKÁ PÄŤDESIATKA SI MÔŽETE STIAHNUŤ TU

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey