Veľký Raskov deň: Odchytal päťstý zápas a zvíťazil

October 23, 2019

 Zdroj obrázku

 

Tuukka Rask je jednotkou brány Bostonu Bruins už dlhé roky. Nikdy pritom nechytal inde, hoci je pravdou, že ho kedysi draftovali Toronto Maple Leafs. Dnes v noci prekonal veľký míľnik. Pripísal si päťstý odchytaný duel v NHL (i v drese Bruins).

Fínsky gólman sa stal 72. brankárom histórie súťaže, ktorému sa podarilo dosiahnuť túto okrúhlu hranicu. Špeciálne bolo aj to, že stál práve proti klubu, čo ho draftoval v roku 2005 z 21. miesta. Jeho Boston porazil Toronto 4:2 a Rask k tomu prispel 28 úspešnými zákrokmi.

"Je to super úžasné," horel radosťou 32-ročný severan. "Chcem povedať, že je to jeden z tých míľnikov, ktoré môžete dosiahnuť iba raz - ak sa tam, vôbec dostanete. Chcem takisto oceniť fanúšikov. Stoja za mnou a za tímom veľa rokov, čiže to je skvelý moment... Som super šťastný, že som súčasťou tejto organizácie a tohto mesta taký dlhý čas."

 

Ako to už býva, hovorí sa, že takéto víťazstvá patria tým, ktorí oslavujú spomínané veľké jubileá. "Medvede" dnes viackrát dali súperovi príučku a najmä prvá útočná lajna na čele s Pastrňákom a jeho finesami doslova hviezdila.

 

"Chlapci na ľade chcú preňho zvíťaziť každý večer, no myslím si, že dnes si uvedomili, že dnes bola špeciálna noc a myslím si, že sme pred ním hrali veľmi dobre. Som si istý, že sú zaňho šťastní," nechal sa počuť hlavný kormidelník tímu Bruce Cassidy.

 

Toto stretnutie znamenalo pre gólmana s najväčším počtom víťazstiev v histórii Bruins už 269. výhru v kariére. Momentálne má z piatich zápasov prebiehajúceho ročníka štyri víťazstvá, úspešnosť zásahov na úrovni 94,4% a priemerne púšťa 1,77 gólu na zápas.

 

"Je skvelé vidieť to. Sme spolu už dvanásť rokov," hovorí Brad Marchand, útočná hviezda Bruins. "Pokračuje v hľadaní nových spôsobov ako byť lepším a prospešnejším pre tím, a to je dôvodom, prečo sme teraz dobrým mužstvom. Je zábavné pozerať sa naňho ako sa stáva fenomenálnym gólmanom tejto ligy, ktorým zostane ešte dlhý čas. Zaslúži si to."

E-KNIHU BLOGU OH MY HOCKEY S NÁZVOM VEĽKÁ PÄŤDESIATKA SI MÔŽETE STIAHNUŤ TU

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey