Najvernejší? Blackhawks vypredali už 500. zápas v rade!

October 16, 2019

Prázdne sedačky v United Center sú dnes niečím tak zriedka viditeľným ako UFO. Aj to sme možno UFO trošku precenili. Ak nerátame miesta patriace permanentkárom či sponzorom, tribúny sú zakaždým plné. Fanúšikovia Chicaga Blackhawks sú v NHL už preslávení svojou vernosťou a v rebríčkoch sa umiestňujú zakaždým na najvyšších priečkach. Čísla to len potvrdzujú.

 

Organizácia potvrdila v noci z pondelka na utorok úchvatnú novinu. Vo Windy City sa šnúra vypredaných domácich stretnutí vyšplhala už na číslo 500. Znamená to, že spomínaná séria sa začala ešte v sezóne 2008/09.

 

Okienko funfactov nám vraví, že v Chicagu nikdy nezažil voľné miesta Marián Hossa, Brandon Saad či navrátilec Andrew Shaw. Napriek tomu, že sa toto číslo zdá byť neuveriteľne vysokým, stále to nie je rekord súťaže. Ten drží Pittsburgh Penguins, ktorých séria (aktuálne na čísle 572) ešte stále trvá.

 

Domáci stánok Chicaga, teda United Center, je počtom miest na sedenie druhým najväčším hokejovým štadiónom sveta, hneď po Bell Centre, v ktorom svoje domáce duely hrávajú hokejisti v drese Montrealu Canadiens. 

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey