Pyrrhovo víťazstvo: Penguins v problémoch, Malkin aj Bjugstad sa zranili na dlhšiu dobu

October 7, 2019

"Penguins utrpeli víťazstvo". Aj takýmto spôsobom by sa pokojne dala charakterizovať výhra Pittsburghu skompletizovaná v noci zo soboty na nedeľu. Pens jasne prevalcovali Columbus Blue Jackets 7:2. Pritom však prišli o dôležité články mužstva.

Jevgenij Malkin, klubová ikona, sa zranil počas druhej tretiny. Hnal sa za pukom, aby ho zobral na vlastnej modrej, pričom spadol na koleno. Pri mantineli ho potom obranca Blue Jackets Vladislav Gavrikov trafil ramenom a poslal do šatne.

Malkin okamžite opustil ľadovú plochu a zamieril do tunela vedúceho do šatne domáceho tímu. Do zápasu už nezasiahol. Stihol v ňom odohrať iba sedem minút a 50 sekúnd. V poslednej dvadsaťminútovke zápas opustil aj ďalší center, Nick Blugstad.

Po zápase sa pre novinárov hlavný tréner Pittsburghu Mike Sullivan vyjadril, že podrobnosti bude vedieť neskôr. Jared McCann, posila z Floridy, nahradil Malkina na pozícii druhého centra dokonale. Strelil dva góly a pomohol k vysokému víťazstvu.

Medzitým sa riešilo, ako veľmi vážne budú zranenia opôr mužstva. Výrok je nepriaznivý. Sullivan sa vyjadril, že dvaja dôležití hráči budú chýbať "dlhšie", nič konkrétnejšie sme sa však nedozvedeli. Na dlhodobej maródke je pritom aj ďalší forvard Bryan Rust.

Ďalší zápas odohrajú "tučniaci" v noci z utorka na stredu. Musia pritom vyriešiť komplikovanú situáciu. Na dnešnom rannom rozkorčuľovaní boli útoky poskladané iba do troch formácií v zložení: