Bellemare si zvyká na Colorado: Budem hrať, kým sa už nebudem mať čo naučiť

October 7, 2019

Posledných päť sezón strávil v organizáciach Vegas Golden Knights a Philadelphia Flyers. Pred súčasným ročníkom však prišiel čas na zmenu. Pierre-Édouard Bellemare, jeden z dvoch Francúzov, ktorí už v aktuálnej sezóne naskočili do zápasu NHL, prišiel do kabíny Colorada.

 

Avalanche je mužstvo hodnotené mnohými ako potenciálny čierny kôň bojov o Stanley Cup 2020. Bellemara ale nezaujíma iba to, či má šancu získať Pohár. "Lavíny" si vybral, pretože cíti, že tu dostane šancu naďalej sa zlepšovať ako skúsený hráč po boku veľkých hokejových talentov.

 

To je jeho primárny cieľ, čo potvrdil aj v rozhovore pre oficiálnu ligovú webstránku: "Cítil som, že majú prehľad o tom, akým typom hráča som a celkom úprimne mi povedali, s čím nie sú spokojní a že mám priestor na zlepšenie. Vždy som vravieval, že budem hrať hokej až dovtedy, keď sa už nebudem mať čo naučiť a keď už nebudem schopný nájsť organizáciu, ktorá je prestížna a povie mi, že sa im páčim, ale na tomto a tomto musím zapracovať. Skrátka chcem byť lepší. Chcem byť hráčom, čo pomôže tímu. Možno nie som úplným prirodzeným talentom, ale ak môžem urobiť čo len jednu vec, ktorú sa tu naučím a som schopný pomôcť tímu v dôležitých situáciách, tak mám všetko, čo chcem."

 

Vecou, ktorú sa chce Bellemare naučiť tentoraz, je naladiť sa na vlnu mužstva z Denveru. "Nie je tu len talent. Je to aj o tom, že chlapci sú navzájom veľmi dobre prepojení," hovorí o nových spoluhráčoch 34-ročný Francúz. "Najťažšou vecou bolo dokonale zapadnúť. Mám ale to šťastie, že rozprávam tromi jazykmi, čo mi dáva výhodu porozprávať sa so spoluhráčmi aj vo po francúzsky a švédsky. A navyše mám veľké ústa."

 

Bellemare je vďačný za každý deň, ktorý môže stráviť v najlepšej lige sveta. Jeho cesta tam bola dlhšia ako u väčšiny hráčov. Svoj sen si splnil až v 29 rokoch. V sezóne 2014/15 si ho zo švédskej Skelleftey zobrala Philadelphia Flyers. A dnes je vďaka rôznym hokejovým prostrediam, ktoré mal možnosť zažiť, lídrom tímov, ktorých členom sa stane.

 

"Keď prídem do novej organizácie, je to o tom istom. Som tu skoro a robím všetko, čo musím a nakoniec dostanem nálepku vodcu. Ale ja len robím to, čo musím urobiť, aby som ostal každý deň konkurencieschopným. Pomáhajú mi jazyky. Frankofónni Kanaďania radi rozprávajú po francúzsky, Švédi po švédsky. Ja môžem byť presne v strede a byť im blízky. Navyše tu máme dobrú kabínu, kde je ľahké zapadnúť," hovorí Bellemare. "Keď som na ľade, podľa toho, s kým hrám, väčšinou rozprávam jazykom, ktorý je pre toho daného človeka prirodzeným. Cítim, že mi to pomáha. Najlepšia rada v mojej kariére asi bola, keď som mal 21 a mama mi povedala, aby som sa učil jazyky. Nebol som skvelým hokejistom a prišiel som do Švédska, pričom som nehovoril ani po anglicky, ani po švédsky. O šesť mesiacov som rozprával všetkými tromi jazykmi. Teraz mi to pomáha zapadnúť do kabíny."

 

Po prvých dvoch zápasoch sezóny 2019/20 má Bellemare na konte jeden gól. Jeho osobné maximum je šestnásť bodov z ročníka 2017/18 za šesť gólov a desať asistencií. Verí, že tvrdou prácou, ktorou vyniká, sa mu podarí vo favorizovanom tíme tieto čísla navýšiť. 

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey