NHL uvažuje o zápase na Slovensku, najreálnejšia je Bratislava

October 5, 2019

Global Series, čiže zápasy NHL na európskych hokejových klziskách, sa tešia veľkej popularite. Aj včerajšie stretnutie medzi Chicagom Blackhawks a Philadelphiou Flyers bolo vypredané. Predtým navyše Flyers odohrali prípravné stretnutie v Lausanne vo Švajčiarsku.

 

Európa dokazuje, že má v sebe hokejovú tradíciu a liga to dobre vie. Chce sa zamerať aj na širší trh, preto uvažuje aj o "menších" hokejových národoch - Švajčiarsku, Slovensku či napríklad Rakúsku. Unikátne by bolo spojenie NHL-Rusko. To by sa mohlo uskutočniť na budúci rok.

 

Vec ohľadom Slovenska potvrdil aj samotný zástupca komisára NHL Bill Daly: „Rozprávali sme sa o Bratislave a o Slovensku ako jednej z potenciálnych destinácií. Tiež či dávajú zmysel zápasy základnej časti vo Švajčiarsku, či je príležitosťou aj Rakúsko. Všetko sú to veci, ktoré pravidelne preskúmavame."

 

Okrem toho by chcela súťaž zorganizovať ďalší Svetový pohár v hokeji, ktorý bude v o niečo pozmenenom formáte. Okrem iného sa hovorí aj o tom, že sa Česko pripojí k tímu Európy a tím mladíkov Severnej Ameriky bude takisto iba históriou. „Sme v stopercentnom súlade s Hráčskou asociáciou v tom, akú cenu má pre nás toto podujatie, či už pre rast a propagáciu nášho športu alebo tvorbu súťaživého a zábavného turnaja,“ dodáva Daly.

 

Proti hviezdam NHL kedysi nastúpil Slovan Bratislava. V roku 2008 podľahol Tampe Bay Lightning 2:3 po samostatných nájazdoch, o tri roky neskôr prehral proti newyorským Rangers 1:4.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey