John McDonough: Blackhawks by bez Hossu nevyhrali Stanley Cup

October 3, 2019

Marián Hossa bol kľúčovou postavou každého z troch Stanley Cupov, ktoré dokázal klub Chicago Blackhawks získať v šesťročnej perióde. Jednou z otázok je, či by bez neho boli schopní postaviť túto - podľa mnohých - modernú dynastiu.

 

Prezident a CEO organizácie Blackhawks John McDonough si to nemyslí. Bol hosťom podcastu s Patom Boylom. Medzi rozoberané témy sa dostal aj prínos slovenského hokejistu pre víťazné tímy z rokov 2010, 2013 a 2015. "Mám pocit, že Chicago by nezískalo ani jeden Stanley Cup, nie to ešte tri, bez Mariána Hossu," vyjadril sa McDonough. "Nie je to len pre jeho výkony na ľade. Niekedy je to o tom byť v kabíne s človekom, ktorý sa správa profesionálne, vie, ako vyhrávať, má skvelú pracovnú etiku a úžasné návyky."

 

Hossa prišiel k tímu pred sezónou 2009/10. Mal za sebou dve neúspešné finálové účasti vo farbách Pittsburghu Penguins a Detroitu Red Wings. Pridal sa k Blackhawks a podaril sa mu svetový unikát. Dostal sa do finále opäť, a to tretí rok po sebe v drese tretieho tímu.

 

Niekdajší slovenský reprezentant bol súčasťou mančaftu do konca sezóny 2016/17. V každom z týchto ročníkov, čiže osem rokov po sebe, postúpili Blackhawks do play-off. Potom, čo odišiel, sa im to nepodarilo ani raz: "Rozsah a obrovský vplyv, ktorý mal na túto frančízu asi nikto nie je schopný spočítať a akonáhle odišiel, vedeli sme, že sa vytvorila diera v zostave."

 

40-ročný krídelník síce už nebude hrať a momentálne práva naňho patria Arizone Coyotes, Blackhawks veria v budúcu spoluprácu. I keď Hossa hrával aj za iné kluby, nikde nie je takou legendou ako vo Windy City. McDonough doplnil, že Hossa zmenil tvár organizácie a bude s ňou spätá i jeho budúcnosť: "Urobíme mu ponuku. A možno sme ju už i urobili. Vidím Mariána Hossu ako člena tejto organizácie na dlhý, dlhý čas."

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey