Hovorilo sa o Zibanejadovi. Rangers napokon odohrajú sezónu bez kapitána

October 3, 2019

Larry Brooks z New York Post informoval o tom, že New York Rangers nebudú mať v nasledujúcej sezóne kapitána. To, kto bude ten nový muž s "céčkom" na hrudi, bolo - podobne ako v prípade Toronta - predmetom dohadov a špekulácií. Kým Maple Leafs za kapitána menovali Johna Tavaresa, "jazdci" sa s týmto rozhodnutím vôbec neponáhľajú.

 

V NHL sa stáva akoby trendom hrať bez kapitána, čo bolo v minulosti takmer nemysliteľné. Rangers takto budú hrať už v druhej sezóne po sebe. Posledným kapitánom tímu bol Ryan McDonagh, ktorý bol uprostred sezóny 2017/18 vytrejdovaný do Tampy Bay Lightning.

 

Ako o potenciálnom novom kapitánovi sa hovorilo v spojitosti s Mikom Zibanejadom. 26-ročný Švéd by mal byť pripravený prijať výraznejšiu rolu v mužstve. Tá ale neprichádza. Poslední traja kapitáni pochádzali z USA, preto by bol Zibanejad po dlhom čase zmenou.

 

Keďže kapitánom mužstva v hokeji nesmie byť brankár, zdá sa, že neoficiálnym lídrom je Henrik Lundqvist, podobne, ako kedysi bol Roberto Luongo vo Vancouveri Canucks. Tím bude mať štyroch asistentov. Budú nimi Zibanejad, Marc Staal, Jesper Fast a Chris Kreider.

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey