Lee Stempniak ukončil kariéru

October 1, 2019

Lee Stempniak sa rozhodol po trinástich rokoch v NHL ukončiť kariéru. Vlani odohral 36-ročný útočník dva zápasy za Boston Bruins. Okrem toho hral za St. Louis Blues, Toronto Maple Leafs, Phoenix Coyotes, Calgary Flames, Pittsburgh Penguins, New York Rangers, Winnipeg Jets, New Jersey Devils a Carolinu Hurricanes.

 

Stempniak vydal aj vyhlásenie, ktoré tlmočila hráčska asociácia NHLPA.

"Bol som poctený tým, že som mohol hrať NHL trinásť rokov a som veľmi vďačný za to, že som každý jeden deň mojej kariéry mohol žiť svoj sen. 

 

Chcel by som poďakovať každej jednej organizácii, všetkým mojím trénerom a členom organizačných tímov za pomoc počas týchto rokov. Špeciálne ďakujem patrí mojím spoluhráčom. Budú mi chýbať naše priateľstvá, smiech a kamarátstva.

 

Ďakujem mojím rodičom, Larrymu a Carle, za to, že obetovali tak veľa, aby sa moje sny stali realitou. Učil som sa z vášho príkladu, a to je typické pre otca, ktorým chcem byť. Aj tebe, môj brať Jay, ďakujem za podporu a priateľstvo.

 

Navždy som vďačný mojej manželke, Lindsay a našim trom deťom Reese, Lucy a Brooksovi. Bez vašej lásky, extrémnej obety a nezlomnej podpory počas všetkých našich sťahovaní by som si svoju hru neužíval až doteraz. Po bývaní v desiatich mestách sa teším na čas s mojou rodinou, usadenie sa v Bostone a otcovstvo."

 

Rodák z predmestia New Yorku bol draftovaný v roku 2003 klubom St. Louis Blues. V NHL odohral dokopy 911 zápasov a získal v nich 203 gólov a 266 asistencií. 

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey