Laine i Connor by mali hrať v prvom zápase Jets. Kto sa postaví do prvej lajny?

October 1, 2019

Ako Patrik Laine, tak Kyle Connor by mali odohrať prvé stretnutie v drese Winnipegu Jets. Ten odohrá tím na ľade Madison Square Garden proti domácim Rangers. Ich zaradenie do súpisky pravdepodobne príde napriek tomu, že vynechali pre vyjednávania o nových zmluvách celý predsezónny kemp.

 

"Cítim sa dobre," povedal pre NHL.com Laine, ktorý napokon podpísal kontrakt na dva roky v celkovej výške 13,5 milióna dolárov. "Po zdravotnej stránke som stopercentne fit a verím, že vo štvrtok budem hrať." 21-ročný fínsky rodák vlani pozbieral päťdesiat bodov, z čoho bolo tridsať gólov.

 

Jeho kolega Kyle Connor by mal v organizácii ostať podľa dohody oveľa dlhšie. Nová zmluva mu bude platiť počas nasledujúcich siedmich sezón. Ročne zinkasuje v priemere 7 142 857 amerických dolárov. "Mal som skvelú offseason," pridáva sa k Lainemu americký krídelník, ktorý trénoval s tímom Univerzity v Michigane. "Veľa silového tréningu i korčuľovania. Pracoval som na tom, aby som sa vo všetkom zlepšil. Moju hru, rýchlosť, silu a všetky maličkosti, ktoré ma robia úspešným."

 

K tímu sa pripojil v utorok. "Chcem určite naplno využiť tieto tréningy (v utorok a v stredu). Nemôže sa to síce vyrovnať predsezónnemu kempu, ale cítim, že som počas leta urobil dosť a som pripravený začať."

Laine sa vlani prepadol v gólovej produkcii o štrnásť presných zásahov. Kým v ročníku 2017/18 ich mal 44, v sezóne 2018/19 iba spomínaných 30. Na sebavedomí mu to ale neubralo. "Strelím veľa gólov, to je isté. Vždy som si veril a toto nie je výnimka. Stavím na seba v nasledujúcich dvoch rokoch," hovorí. 

 

"Potrebujem konzistentné výkony," uvedomuje si rodák z Tampere svoj hlavný nedostatok. "Sústredil som sa na moju hru v situácii 5 na 5 a budem sa na to sústrediť aj keď vo štvrtok začne sezóna. Myslím tým byť tvrdý na puku, hrať s ním chytro, napríklad na modrej čiare, nestrácať puky, tvrdo forčekovať a samozrejme hrať lepšie v defenzíve. Ako ste videli, moje plus-mínus v poslednom roku bolo hrozné, takže sa musím zlepšiť aj v tomto ohľade. Je to vždy nová výzva, ale som na to pripravený a budem tomto roku naozaj dobrý."

 

V lete bol Laineho osobne navštíviť aj hlavný kormidelník kanadského tímu Paul Maurice. Vedel, že ak chce fínsky strelec výrazne pridať na plate, bude to musieť urobiť i na ľade. Spomenuté oblasti, ktoré Laine v rozhovore pomenoval, boli súčasťou ich diskusie.

 

"Bol to od neho výborný krok, že tam prišiel a porozprával sa so mnou o poslednej sezóne a o budúcnosti," ocenil Laine. "Mali sme skvelý rozhovor. Obaja chceme byť lepší. Tento rok máme iný tím, ale na začiatku sezóny budeme dobrí. Bolo to skvelé stretnutie, zažili sme i veľa zábavy."

 

Laineho rokovania poznačila jeho frustrácia z pozície v mužstve. Pekkovi Jalonenovi z fínskych novín Iltalehti povedal, že sa mu nepáči, že ho kouč nestavia k najlepším hráčom v tíme. Neskôr sa za to ospravedlnil spoluhráčovi Bryanovi Littlovi. Teraz dodáva, že jeho slová neboli interpretované správne: "Nebudem to tu skúšať vysvetľovať. Je to niečo, čo sa už stalo a boli tam i veci, ktoré som nepovedal. Nikoho som nespomínal konkrétne po mene. Novinár si z toho urobil svoje vlastné závery. Tieto veci sa proste stávajú."

 

Hovorilo sa aj o tom, že je možné, že Laineho zmluva bola podpísaná ako prvá preto, aby dostal príležitosť ukázať sa v prvom útoku, kde mal vlani svoje miesto Connor. Tieto tvrdenia sa ale ukázali ako nepravdivé, nakoľko sa jeho spoluhráč stihol so "stíhačkami" dohodnúť ešte pred začiatkom ročníka.

 

Dnes ešte nie je známe, s kým bude hrať Laine vo štvrtok, či ho zaradia do prvého útoku, čo bola jeho požiadavka, alebo ako budú formácie vyzerať. S novinárom Pekkom Jalonenom sa v sobotu spojil aj blog Oh my Hockey. Keďže Laineho pozná, mohol do situácie vniesť nové skutočnosti.

"Laine mi povedal, že súčasťou rokovaní o novom kontrakte bolo aj to, s kým bude hrať. Jeho agent Mike Liut potvrdil, že povedali Jets nejaké veci o tom, ako (zle) bol Laine v minulej sezóne využívaný a takisto aj Jets povedali o nejakých faktoroch v jeho hre, s ktorými neboli spokojní. Nevieme však, či mu Jets sľúbili, že už nebude hrať s Bryanom Littlom. Ak by Laine hral v prvej lajne (aj keby to bola formácia Ehlers-Scheifele-Laine), pomôže mu to streliť viac ako tridsať gólov ako v minulej sezóne. Pomôže to aj Jets? Myslím, že áno. Akákoľvek iná pozícia než hra s Littlom je pre Laineho lepšia," vyjadril sa Jalonen, ktorý neverí, že sa Jets podarí v tomto roku postúpiť do play-off.

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey