Connor McDavid je fit. Prichádza s ním aj šanca na play-off?

September 30, 2019

Bola to najdôležitejšia správa off-season v prípade Edmontonu Oilers. Connor McDavid sa stihol zotaviť zo zranenia ešte pred začiatkom novej sezóny. Do prvého duelu ročníka 2019/20 tak bude pripravený naskočiť.

 

Bolo otázne, či 22-ročný kapitán, alfa a omega celku z Alberty, spomínaný štart stihne. Napokon sa mu to podarilo. V organizácii tak panujú pozitívne emócie. Rekonvalescencia súvisela so zranením kolena, ktoré si McDavid privodil v poslednom zápase sezóny 2018/19 proti Calgary Flames.

 

"Toto je veľká zmena," reagoval na návrat rodáka z Richmond Hillu kouč Oilers David Tippett, ktorý bol najatý v máji. "Bol som si úplne istý od môjho nástupu do funkcie, že sa do začiatku sezóny stihne vrátiť. Samozrejme, že sú všetci šťastní. Je to elitný hráč."

 

Otázkou je, či je tento tím dostatočne dobrý na to, aby postúpil do play-off. Názory sú väčšinou jednotvárne. Aj redaktori z blogu Oh my Hockey sa v podcaste zhodli, že v budúcej sezóne to na postup stačiť nebude.

 

V lete prišiel správny krok v podobe výmeny Milana Lucica za Jamesa Neala. McDavid s ním možno začne aj nové sezónu, nakoľko v prvých troch lajnách by mali okrem McDavida a Neala pôsobiť aj Leon Draisaitl, Zack Kassian, Joakim Nygard a Tomáš Jurčo.

 

"Je jednoduché napísať v lete mená na tabuľu a povedať, že toto bude fungovať. Akonáhle prechádzate tréningami, začínate mať pre hráčov cit. Začnete cítiť, ako by sa mohli uchytiť v zostave. Začnete cítiť energiu, ktorú prinášajú na lavičku, atribúty, ktoré prinášajú do hry a kto by s kým mohol dobre spolupracovať," doplnil Tippett.

 

Nádej fanúšikov "olejárov" na postup je teraz, pochopiteľne, dosť malá. Kto by v to dúfal? Vlani mal Edmonton dvoch hráčov v TOP 4 bodovaní ligy, avšak napriek tomu skončil na 25. mieste. Nezdá sa, že sa v lete zlepšil natoľko, aby sa mohol výrazne posunúť.

 

Zack Kassian si dobre pamätá na play-off z roku 2017. Bol v tíme Oilers, ktorý len tak-tak nepostúpil do finále konferencie: "Hranica medzi tímami, ktoré urobia play-off a medzi tými, ktoré nie, je veľmi tenká. Môže záležať na pár detailoch. Vlani sme na príklade St. Louis videli, že keď sa do toho dostanete, môže sa stať čokoľvek. Sme nastavení bez akýchkoľvek pochybností tak, že sa do toho chceme dostať tiež a odraziť sa od toho."

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey