Shea Theodorovi bola diagnostikovaná rakovina semenníkov

September 12, 2019

Útočník Vegas Golden Knights Shea Theodore si musel vypočuť nepríjemnú správu. Lekári mu diagnostikovali rakovinu semenníkov. Pravdu vyjavil v detailnom liste s názvom "Pre moju rodinu Golden Knights". 

 

24-ročný obranca sa novinu dozvedel pred tromi mesiacmi. "Zvyčajne nie som najzhovorčivejším človekom na svete a toto je ťažká vec na to, aby som o nej otvorene rozprával, tak prosím, majte so mnou strpenie," píše Theodore v liste.

 

Ďalej píše, že tesne potom, čo s Kanadou na svetovom šampionáte na Slovensku vybojoval striebornú medailu, ho v šatni zobrali bokom a oznámili mu, že neprešiel dopingovými testami: "Vysvetlili mi, že hormón, ktorý spustil môj výnimočný neúspešný test, je nazvaný hCG a že sa zvyčajne vyskytuje iba u žien počas tehotenstva. Potom mi vysvetlili, že v niektorých prípadoch môže byť hCG príznakom rakoviny semenníkov."

 

Potom, čo sa vrátil za more, sa začali vyšetrenia. Po nich sa dozvedel zdrvujúcu správu. "Môj doktor bol naozaj pokojný a priamy. To ma asi, myslím, malo upokojiť tiež, no na to, že sa dozviete, že máte rakovinu, vás nič nemôže dokonale pripraviť. Bol som vystrašený. Prišiel čas na tú najťažšiu časť: Zavolať mojej priateľke a rodine, aby som im to oznámil," spomína rodák z Britskej Kolumbie.

 

Po dohode s priateľkou sa rozhodli vycestovať do Vegas a povedať túto skutočnosť jeho priateľom a spoluhráčom. Podpora, ktorej sa mu dostalo, bola úžasná. Pred operáciou sa rozhodol zájsť si s priateľom na golf. Kontaktoval aj Phila Kessela, ktorý už jeden súboj s rakovinou semenníkov na začiatku jeho kariéry vyhral. "Pravdepodobne si myslíte, že som mu povedal, čím si prechádzam a zasypal ho miliónom otázok o jeho operácii a rekonvalescencii. V skutočnosti som mu však o okolnostiach nepovedal ani slovo. Len som sa opýtal, ako sa má a trochu sme sa porozprávali. Nemohol byť milší. Z nejakého dôvodu som ale sám seba nemohol prinútiť povedať mu, čo sa deje."

 

Ráno po operácii si napriek tomu, že Kesselovi nič nepovedal, v mobile našiel od Phila správu. Theodorov agent mu totiž objasnil situáciu. "Poslal mi text, poprial veľa šťastia a povzbudil, že všetko bude O.K. Počuť to od niekoho, kto si prešiel tým istým, no vyšiel z toho nie len zdravý, ale aj ako jedna z najväčších hviezd v lige, pre mňa veľa znamená."

 

Max Pacioretty so svojou manželkou mu po operácii zariadili trojdňovú stravovaciu službu, vďaka čomu mal počas ležania na gauči o starosť menej. Momentálne lekári monitorujú jeho zdravotný stav pre prípad, že by prišli signály o návrate zákernej choroby. Nevie sa, či zmešká začiatok sezóny.

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey