Blake Wheeler sa sklamal sám v sebe: Sú podstatnejšie veci ako Stanley Cup

September 12, 2019

Potom, čo sa v sezóne 2017/18 zaradili Winnipeg Jets medzi najpríjemnejšie prekvapenia sezóny, vstupovali do ročníka 2018/19 s veľkou nádejou na zisk prvého Stanley Cupu v histórii klubu. Ich túžba sa napokon rozpadla veľmi rýchlo. Už v prvom kole play-off ich vyradili St. Louis Blues.

 

Kapitánom klubu je Blake Wheeler. 33-ročný rodák z Minnesoty je ústrednou postavou jadra klubu a sám cíti zodpovednosť za nepodarený ročník. Ešte viac ho však mrzia iné veci.

 

Šance svojho mužstva na výhru si uvedomoval v plnej miere. Pohltilo ho to, bohužiaľ, až tak, že strácal kontakt s niečím, čo mu je mimo ľadu najbližšie. "Prvýkrát som sa v sebe naozaj sklamal, avšak nie preto, lebo sme nevyhrali Stanley Cup," hovoril v interview pre Saru Orlesky, redaktorku TSN. "Stratil som kontakt so sebou v prvom rade ako s otcom a manželom, pretože som dal tak veľa do toho, aby som to vyhral. Každý hovoril, že toto je náš rok, v ktorom vyhráme a cítil som, že máme reálnu príležitosť vyhrať. Aj keď som bol doma, chcel som len jedno - snažil som sa vyhrať Stanley Cup."

 

Po uvedomení si okolností však pre Wheelera prišlo trápenie. Potreboval sa nad sebou zamyslieť: "Bol som tak sústredený (na Stanley Cup). Keď bolo po všetkom a vrátil som sa domov, hovoril som si ´Chlape, už je to veľa...´. Moja dcéra rastie, syn chodí do škôlky a nič nie je tak dôležité ako oni."

 

Pre otca dvoch detí to bola skvelá lekcia. V budúcej sezóne chce byť lepším otcom i manželom. Vraví, že bude robiť viac preto, aby nestratil kontakt s tými, čo sú v jeho živote skutočne dôležití. "Chcem byť sám sebou a urobím a dám zo seba všetko, keď som v tomto tíme, ale byť manželom a otcom je pre mňa na prvom mieste," vraví americký reprezentant.

 

V minulej sezóne Wheeler vyrovnal svoje bodové maximum s počtom bodov 91. Okrem toho si pripísal 71 asistencií, v čom ho prekonali iba hviezdni Nikita Kučerov a Connor McDavid.

 

Ako každé mužstvo, tak ani Jets neunikli trendu omladzovania súťaže. Wheeler sa ako líder kabíny musí postarať aj o dobro svojich spoluhráčov. Niektorí sú v lige nováčikmi. Veľa sa toho rokmi zmenilo, no Blake to absolútne chápe. "Som na ľudí tvrdí v porovnaní s tým, ako sa o mňa starali, keď som bol nováčikom? Absolútne nie. Veľa sa toho zmenilo. Dnes to je viac o držaní za ruku. Musím sa vcítiť do kože ostatných oveľa viac, ako to robili lídri a starší hráči voči mne, keď som bol ja mladým hráčom," dodáva.

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey