V ženskej NWHL podpísali kontrakt dve Slovenky!

September 11, 2019

To, že v zámorí existuje aj ženský ekvivalent slávnej NHL, nie je tajomstvom. I keď National Women's Hockey League nie je zďaleka tak slávna a známa ako NHL, pre hokejistky znamená vrchol ich snažení.

 

Zo zámoria k nám navyše došli skvelé správy. Dve Slovenky - Iveta Klimášová z Prakoviec na Spiši a Lenka Čurmová z Michaloviec - sa stali členkami organizácie Buffalo Beauts. Klub je najúspešnejším v päťročnej histórii ligy. Štyrikrát bol vo finále, pričom raz vyhral Isobel Cup, čo je trofej pre víťaza NWHL.

 

V histórii súťaže ešte do jej súťažného diania nikdy nezasiahla slovenská hráčka. To sa zmení potom, čo Beauts angažovali dve posily do obrany, ktorými sú práve rodáčky z východného Slovenska.

 

Čurmová už nastúpila na piatich svetových šampionátoch a ako kapitánka i v kvalifikácii na zimnú olympiádu 2018. "Je to môj splnený sen, podpísať svoj prvý kontrakt s Buffalom Beauts a stať sa súčasťou NWHL," cituje 22-ročnú Čurmovú oficiálny portál Beauts. "Som vďačná za príležitosť a nadšená zo spolupráce s mojimi skvelými kolegyňami, Mandy Croninovou (GM) a Petom Perramom (hlavný tréner). Do toho Beauts!"

 

Čurmová sa s Klimášovou pozná z pôsobenia v tíme ŠKP Bratislava. Manažérka klubu Croninová vie, prečo si ju vybrala do tímu: "Lenkina vášeň pre hru a jej odhodlanie niečo v NWHL dokázať je evidentné od momentu, čo sme sa stretli. Jej skúsenosti z medzinárodnej scény ako aj jej zručnosti, sila a rýchlosť ju robia skvelou posilou pre Beauts."

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey