Markovov návrat do NHL sa komplikuje: Canadiens ho nechcú!

September 9, 2019

Generálny manažér Montrealu Canadiens Marc Bergevin sa v ostatných dňoch vyjadril na adresu Andreja Markova jasne. O podpísanie 40-ročného Rusa, ktorému len desať zápasov ostáva k méte 1000 stretnutí v kariére NHL, nemá záujem.

 

Markov je pritom jednou z legiend slávneho kanadského klubu. V drese Habs odohral šestnásť sezón. Mohlo ich byť viac, keby pred dvoma rokmi súhlasil s ponukou od vedenia. To sa nestalo a ruský zadák sa vrátil domov, kde strávil posledné dva ročníky v Kazani.

 

V KHL oslavoval aj výhru Gagarinovho pohára. V kariére chce pokračovať. Už skôr sa vyjadril, že jeho prvou voľbou sú Canadiens. 

 

Narazil však na problém. Tým je Marc Bergevin, ktorý mu zavrel cestu do mužstva. "Pred dvomi rokmi, keď končil jeho kontrakt, sme mu dali ponuku," hovoril pre Marca Denisa z RDS. "Vložili sme úsilie do toho, aby sme ho mohli podpísať, ale on si vybral iný smer, ktorým bola KHL. To bolo pred dvomi rokmi. Od toho času sa veci zmenili. Organizácia zmenila smerovanie. Máme veľa mladých, dospievajúcich ľudí. Budem ich menovať. Noah Juulsen, Victor Mete, Josh Brook... Alexander Romanov, ktorý tu bude za rok. Takže naozaj chceme našim mladíkom dať šancu."

 

Pred dvomi rokmi sa Markov pri rokovaniach o novej zmluve reprezentoval sám. V súčasnej situácii sa rozhodol najať si agenta, ktorým je známy Allan Walsh. 

 

Markov bude momentálne načúvať ponukám ostatných tímov. "Viete, je to môj sen," vyjadril sa pred mesiacom na margo možného návratu do Montrealu. "Nezáleží to ale odo mňa. Uvidíme, čo sa stane. Budem tvrdo trénovať a skúsim sa dobre pripraviť. Nezáleží však na mojom rozhodnutí (...) Pravdepodobne to bude môj posledný rok. Žiadam jednoročný kontrakt. Skúsim si to užiť a dať do toho úplne všetko."

 

Je možné, že rokovania spred dvoch rokov zanechali medzi Markovom a Bergevinom zlú krv. Canadiens sa totiž očividne neunúvajú ani na skúšobný kontrakt, aby videli, či im má Markov čo dať. V posledných dvoch sezónach bez neho nepostúpili do play-off a vlani v presilovkách boli až na 30. mieste. 

 

O záujemcov ale údajne nie je práve núdza. Agent Walsh sa vyjadril, že mal hovory od viacerých tímov, ktoré žiadali podrobnosti práve o ruskom obrancovi.

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey