Pospíšil: Debut v drese Flames bol úžasný

September 8, 2019

Calgary Flames sa v posledných rokoch stalo klubom, ktorý s obľubou draftuje mladé slovenské nádeje. Jednou z nich je aj Martin Pospíšil. Ten si v noci zahral po boku krajanov Adama Ružičku a Miloša Romana.

Pre Pospíšila, známeho aj svojou nekompromisnou a priamou náturou, to bol jeho prvý zápas v drese Flames. Debut si užil, pri tesnej výhre 1:0 potvrdil povesť tvrdého hráča a dokonca zhodil rukavice.

"Môj prvý profesionálny zápas bol úžasný. Veľmi som sa na zápas tešil a som naozaj šťastný, že sme ho vyhrali," hovoril po zápase rodák zo Zvolena. Reportér ho konfrontoval aj s otázkou na jeho tvrdú hru. "Je to štýl, ktorým hrám. Každý bojuje a snaží sa dostať do tímu. Budem takto pokračovať a urobím, čo je v mojich silách."

Stretnutie proti rivalovi z Edmontonu rozhodol až v predĺžení Matthew Phillips. Jeho akcia začala už zákrokom mladého gólmana "plameňov" Arťoma Zagidulina. Dillon Dube vzápätí vyviezol puk až do neutrálnej zóny a založil protiútok, na ktorého konci bol po jeho prihrávke na druhú stranu strelec Phillips. Súperov brankár Stuart Skinner sa nedokázal presunúť natoľko dobre, aby puku zabránil preletieť do brány.

"Bolo to úžasné," opisuje gólový moment Pospíšil. "Na striedačke pred predĺžením som mu (Phillipsovi, pozn. red.) povedal, aby dali gól a podarilo sa im to. Som za nich šťastný. Dúfam, že vyhráme aj ďalší zápas."