Tima Thomasa uvedú do americkej Siene slávy: Žijem v úplne inom svete, hovorí

September 5, 2019

Keď v roku 2011 vybojoval v bráne pre Boston Bruins Stanley Cup, stal sa absolútnym hrdinom. S 94-percentnou úspešnosťou zásahov a priemerne inkasovanými 1,98 gólmi na zápas sa stal právoplatným víťazom Conn Smythe Trophy.

 

O osem rokov neskôr sa gólmanovi, ktorý sa rozhodol pre život mimo médií, dostane obrovskej pocty. V decembri bude uvedený do Siene slávy amerického hokeja. V hokeji ani NHL však svoju budúcnosť nevidí: "Nie, nič také pred sebou nevidím. Neviem, veľmi o tom pochybujem."

Gólman, ktorý ukončil profesionálnu kariéru v roku 2014, pred médiá predstúpil po dlhej odmlke. Stručné boli aj jeho odpovede. Je rád, že je mimo hokejového rozruchu. "Mám už iné záujmy. Sústredím sa na totálne iné veci. Žijem v úplne inom svete ako som žil predtým. Je iný ako ten hokejový. Žijem ďaleko od Bostonu a už pre mňa nie je zábavné cestovať. Nemá to nič s Bostonom Bruins a už vôbec nie s ich fanúšikmi. Bože môj, tí ma milovali, keď som tam bol až tak, že som to takmer neuniesol," rozprával na tlačovej konferencii.

 

Posledné play-off bolo prvé, ktoré sledoval, od odchodu do hokejového dôchodku. Aj to iba preto, lebo sa Boston dostal tak ďaleko. "So stavom mojich nervov, odkedy som odišiel do dôchodku, by som nebol schopný ustáť energiu publika v Bostone," pokračuje Thomas.

Dnes 45-ročný gólman sa svojho času stal najstarším víťazom Conn Smythe Trophy v histórii NHL. Spoločne s ním budú do Siene slávy USA uvedení aj Brian Gionta, Gary Bettman, Neal Henderson a Krissy Wendell. Ceremónia sa uskutoční 12. decembra.

Jeho postoj k budúcnosti v hokeji to pravdepodobne nezmení. S bývalým životom sa rozlúčil a informácie zo svojho súkromia na verejnosť nedáva. "Každý pravdepodobne vie, že verejne toho nemám veľa čo povedať. Zrejme som sa rozhodol, že si nechám pre seba to, čo robím, a tak to ostane pravdepodobne navždy," hovorí legendárny gólman, draftovaný ešte v roku 1994 Quebecom Nordiques.

 

Jeho najobľúbenejšiu hokejovú spomienku nie je ťažké uhádnuť. "Bol to úžasný rok. Myslím si, že je to podobné pre každý tím, ktorý vyhrá šampionát, bez ohľadu na to, v ako meste je. V Bostone to bolo dosť divoké, vďaka energii, ktorú nám dodali dva milióny ľudí v uliciach po našom víťazstve," hovoril o roku 2011. 

 

Zdroj obrázku 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey