Je úžasný, hovorí o McDavidovi Neal. Obdivuje jeho pracovnú morálku

September 5, 2019

O Connorovi McDavidovi sa toho popíše mnoho. Niet sa čo čudovať. Určite je jedným z najlepších hráčov planéty a svojím hokejovým umom, rýchlosťou i šikovnými rukami udivuje svet.

 

Novým spoluhráčom, ktorý si s ním buduje chémiu na ľade, je 32-ročný veterán James Neal. Ostrieľaný profesionál vlani prežil zlý a neproduktívny ročník, preto dúfa, že sa pri kapitánovi "olejárov" dokáže dostať späť do starej formy.

Výhodou pre Edmonton je, že sa tí dvaja poznajú. "V lete s ním trénujem už od čias, keď bol v OHL," hovorí Neal, najnovšia akvizícia Oilers. "Je to úžasný chlapec. Má skvelú osobnosť a je veľmi súťaživý."

 

Koniec minulej sezóny nebol pre McDavida príliš príjemným. Niesol sa v znamení roztrhnutého zadného skríženého väzu v kolene. Fanúšikovia, prirodzene, chcú počuť novinky o jeho zdravotnom stave.

James Neal jeho rekonvalescenciu takisto so záujmom sleduje: "Samozrejme, že pre to zranenie kolena mal ťažké leto, ale každý deň vidieť spôsob, akým pracuje, hodiny, čo tomu venuje, keď skoro prichádza do posilovne a neskoro z nej odchádza, je vskutku udivujúci."

 

Nedá sa s určitosťou predpokladať, aká sezóna čaká organizáciu z Alberty, ktorá sa dva roky po sebe nepozrela do play-off. McDavid bude robiť všetko preto, aby sa tento fakt zmenil. "Viem, že sa teší na ďalšiu sezónu. Chce byť v play-off. Keď ste jedným z najlepších hráčov na svete, chcete vyhrať Stanley Cup a viem, že to je na vrchole jeho zoznamu prianí."

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey