Sajmonov pohľad: Slovan nechce nikto, no zároveň ho chce každý

August 28, 2019

Posmešky, hanobenie, vulgarizmy. To všetko padalo na Slovan Bratislava od chvíle, čo oznámili odchod zo sedemročnej misie v Kontinentálnej hokejovej lige a ohlásili, žeby sa chceli vrátiť do najvyššej slovenskej súťaže.

 

Vety ako "Pekne do druhej ligy!" či "Nechceme vás tu!" už beriem ako klišé, z ktorého si snáď nikto nič nemôže robiť. Obohraná pesnička, ktorá znela zase. Niekedy mi to prišlo rovnako otravné ako keď na nemenovanom slovenskom rádiu každá tretia pesnička bola Shallow od Lady Gagy a Bradleyho Coopera.

 

Rivalita neopadla a protislovanistická vlna sa niesla vodami slovenského hokeja poriadne dlho. Iste, zo Slovanu si stále veľa ľudí robilo aj bude robiť "prču", no stále je to najväčší slovenský hokejovú klub histórie. Snáď ma za môj názor neukrižujete.

 

Bratislavský klub je pre Slovákov v istom slova zmysle stelesneným škandálom. Značka ani hráči za to ale nemôžu. Môže za to neschopné vedenie. To oni sú tí, o ktorých hovoríte ako o "neplatičoch". Je jasné, že sa Slovanu občas ustupuje. Avšak ich vplyvní majitelia majú očividne dosť času i kontaktov na všetko. Čo je smutné.

Slovan je nechcený, avšak nie preto, lebo je to Slovan, ale z veľkej časti preto, že ich manažment nie je schopný načas vyplatiť základné veci ako mzdy hráčov či nájom arény. Všetky tieto naťahovačky ohľadom ich opätovného vstupu do súťaže majú základ práve tu. Pretože ak by Slovan mal schopné vedenie, ostal by v KHL. Mal na to zázemie i fanúšikovskú základňu, ktorá bola jedným z hlavných ukazovateľov, kde funkcionári klub dostali.

Napriek všetkým tým urážkam na adresu Slovana si kluby dovolili zdvihnúť ceny vstupeniek na zápasy proti tomuto staronovému účastníkovi Tipsport ligy. Prečo? Pretože si to očividne môžu dovoliť. Slovan pritiahne publikum, nech sa vám to páči alebo nie.

Teraz prichádza ten čas na rozlišovanie. Nadáva sa tu aj na to, že Slovan neplatí hráčom výplaty, čo je jasnou prácou vedenia. Na ten spôsob existuje tisíc vtipov, bohužiaľ s reálnym základom. Ďalej nám vadia skorumpované hokejové spôsoby, ale aj tu majú prsty nemenovaní páni "tam hore".

Na samotný Slovan sa však ľudia pozrieť prídu. Nechceme ich spôsoby, nechceme ich vedenie, ktoré z nich spravilo tím, ktorý sebe a trochu aj Slovensku robil najmä v posledných sezónach hanbu v KHL. Možno budete argumentovať, že za to môžu hráči, čo mohli ovplyvniť dianie na ľadovej ploche, ale pamätám si, že keď dostali výplaty, mali za čo hrať a nepočúvali dookola dristy plné neistôt, odrazu to šlo.

To, čo chceme, je značka. Koľko veľkých hokejových momentov sme v našom hokeji a v našej najvyššej lige zažili práve vďaka klubu s dlhočíznou históriou? Ide o rivalitu a o legendárny tím a nech si hovorí kto chce, čo chce, na Slovan príde veľa ľudí napriek vyššiemu vstupnému. To nie je môj pocit, to je holý fakt.

Slovan je chcený a nechcený zároveň. Musíme preto rozlišovať čím áno a čím nie.

 

 Zdroj obrázku: TASR

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey