Prospekt Caroliny Mattheos čelí rakovine, zmešká úvod sezóny

August 27, 2019

Od Dona Waddella, prezidenta a generálneho manažéra Caroliny Hurricanes, včera prišla nepríjemná správa. Mladý útočník Stelio Mattheos vynechá tréningový kemp z dôvodu liečby rakoviny semenníkov.

 

Víťaz vlaňajšej edície Calder Cupu (AHL) si dva dni od získania pohára v júni vypočul diagnózu. Po konzultácii s lekármi podstúpil rodák z Winnipegu chirurgický zákrok, ktorým mu odstránili poškodený semenník. Odvtedy absolvuje chemoterapie.

 

Ďalšie vážne komplikácie sa však, našťastie, neočakávajú. Mattheos by sa mal vrátiť v plnom zdraví hneď po ukončení liečby a aj lekári sa zhodujú, že mu v návrate k hokeju nebude nič robiť prekážky.

 

"Chcel by som sa poďakovať všetkým za podporu a priania," hovorí Mattheos. "Mám úžasnú podporu od svojich priateľov, rodiny, spoluhráčov, trénerov a všetkých hokejových organizácii, ktorých som bol členom, teda Hurricanes, Checkers a Brandon Wheat Kings."

 

Poslednú sezónu strávil 20-ročný forvard v drese Brandonu v juniorskej WHL, kde v 65 stretnutiach zaknihoval 96 bodov. V AHL potom odohral jedenásť stretnutí základnej časti, ku ktorým pridal štrnásť pri ceste za Calder Cupom.

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey