Brassard sa teší na novú príležitosť. Islanders potrebovali centra ako soľ

August 22, 2019

Jednou z priorít New Yorku Islanders je sústrediť sa na prvé dve útočné formácie. Niet preto divu, že sa musia rozhliadnuť po nových posilách. Včera priviedli novú akvizíciu - Kanaďana Dericka Brassarda.

 

Ten bude pre Isles vhodnou pomocou v strede útoku. Skúsený center má pomôcť zalepiť dieru po Valtterim Filppulovi, ktorý sa po roku na Long Islande sťahuje do Detroitu.

 

"Myslím, že je pre mňa skvelé byť v Islanders. Hrajú na štyri formácie, dotieravo a využívajú všetkých hráčov. Už sa teším na veľkú rolu v tíme, ktorému chcem pomôcť späť do play-off," vyjadril sa center.

 

Bez návratu do starej formy to ale nepôjde. Posledná sezóna Brassardovi vôbec nevyšla. V 70 zápasoch si pripísal iba 23 bodov a vystriedal troch zamestnávateľov - Pittsburgh Penguins, Floridu Panthers a Colorado Avalanche.

 

"Chcem sa v najbližšom roku vrátiť späť do formy. Mal som zlých osem či deväť mesiacov, no v posledných rokoch som hral dobrý hokej," dodáva 31-ročný forvard. "Pokúsim sa pohnúť ďalej od tej sezóny a využijem to ako motiváciu, aby som sa vrátil ešte silnejší."

 

Ak túto stratenú fazónu naozaj nájde, bude to pre "ostrovanov" veľká výpomoc. Navyše je možné, že ho skúsia využiť aj na presilovkách, v ktorých už tiež čo-to odohral. Vlani bola početná výhoda Isles ich Achillovou pätou. Strelili v nej iba 33 gólov, čo stačilo na predposledné miesto naprieč ligou.

 

Jednou z vecí, o ktorých Brassard dúfa, že mu pomôžu, je prostredie New Yorku. Kedysi tu v drese Rangers prežil najlepšie roky kariéry: "Hral som dobre v New Yorku pod tlakom a teraz som naozaj nadšený, že budem hrať na Long Islande pred týmito fanúšikmi." 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey