Odborník: Chára je druhým najlepším obrancom histórie Bostonu!

August 19, 2019

Zdenovi Chárovi sa deň čo deň od ľudí z hokejového sveta dostávajú rozličné formy pochvál. Tí ho častujú superlatívmi a neraz nás nanovo presviedčajú, že momentálne najstarší hráč NHL je obrovskou legendou.

Zámorský novinár Chris Mancuso si vo svojom podcaste The Get The Puck Out spomenul na kapitána Bruins. Rozprával o najlepších obrancoch dlhej histórie organizácie. Slovenský obor sa v jeho tabuľke objavil podľa mnohých prekvapivo vysoko.

 

Neohrozeným lídrom je, samozrejme, Bobby Orr. Ak by ste ale po ňom čakali meno Raya Bourqueho, ste na omyle. "Áno, Bourque bude vždy jedným z najúspešnejších športovcov v tímovej histórii, avšak mužom, ktorý stojí za Bobbym Orrom v pozícii druhého najlepšieho obrancu v histórii klubu je Zdeno Chára," hovorí Mancuso.

 

Zdeno je aj podľa neho stelesnením lídra a klub vyniesol na výslnie po ťažkých rokoch trápenia: "Bez ohľadu na to, na ktorú stranu sa prikloníte, Zdeno Chára si prezval tím, ktorý sa, čiastočne aj pod dohľadom Bourqua, stal v NHL terčom posmechu. Organizácia bola v takom zlom stave, že keď Bourque po 22 rokoch konečne vyhral svoj prvý Stanleyho pohár s Coloradom, fanúšikovia Bostonu oslavovali v centre mesta slávnostným sprievodom. Venovaným Avalanche. Hlbšie dno v histórii organizácie byť nemôže."

 

Napriek viacerým individuálnym úspechom Bourqueho je Chára, ktorý za celú kariéru získal "iba" jednu Norrisovu trofej, pre tím počas svojho pôsobenia v ňom fenoménom. Doviedol ho k tímovým úspechom, ktorých vrcholom bol Stanley Cup 2011. Práve preto je podľa Mancusa pred Bourquem či dokonca Eddiem Shoreom: "Priniesol späť spomienky na minulosť s najlepšou dekádou v tímovej histórii od dní Sandersona a Orra."

 

 Zdroj obrázku: Getty Images

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey