Zvečnené legendy: Bratom Šťastným odhalili v Quebecu súsošie!

August 9, 2019

Je len málo hokejistov, ktorí sa do dejín zapíšu tak, že ich zvečnia pred hokejovou arénou. Po Stanovi Mikitovi ale túto poctu dostali ďalší rodáci z krajiny pod Tatrami. Ide o bratov Šťastných.

 

Svojho času sa slovenský trojzáprah stal azda najobávanejším útokom slávnej NHL. Pred arénou Videotron Center, kde nastupovali, keď hrávali za dnes už presťahovaný tím Quebec Nordiques, bude stáť ich súsošie.

 

Dielo s názvom "Dotknúť sa cieľa" stálo dvesto tisíc dolárov. O tom, na koho počesť ho postavia, zorganizovala firma Pierre&Marie, ktorá je jej autorom, hlasovanie. Až 45% hlasujúcich sa vyjadrilo, že si ju najviac zaslúži bratislavské trio.

 

"Slováci boli vždy hrdí na to, čo v hokejovom svete dokázali bratia Marián, Peter a Anton Šťastní. Toto krásne gesto je symbolickým ocenením toho, čo priniesli klubu Quebec Nordiques a jeho fanúšikom. Mám z toho radosť a úprimne všetkým trom bratom a ich rodinám blahoželám," uviedol prostredníctvom oficiálnej tlačovej správy minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

 

Najvýznamnejšou legendou Nordiques je dnes Peter Šťastný, ktorého pozná každý fanúšik NHL. Je štatistickým lídrom klubu v bodoch (1048) i asistenciách (668). Brat Anton je historicky tretím najproduktívnejším hráčom Nordiques (636 bodov).

 

 Zdroj obrázku: Twitter

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey