Derek Stepan je nadšený: Kessel nám môže pomôcť získať Stanley Cup!

August 4, 2019

Do tímu Arizona Coyotes počas leta získal najmladší generálny manažér v lige, John Chayka, útočníka Phila Kessela. Jedným z jeho spoluhráčov bude Derek Stepan. 

29-ročný center má z celej situácie skvelé pocity. "Je to obrovské, mať chlapa ako Kessel," povedal počas turnaja Da Beauty League. "Je to veľké. Náš manažment a trénerský štáb to celé vedie správnym smerom a naším cieľom je tento rok bojovať o Stanley Cup."

 

Podľa neho prišla táto posila preto, lebo si vedenie veľmi dobre uvedomuje, kde Coyotes tlačí topánka: "Pokúsili sme sa a získali sme chlapa, čo sme potrebovali. Potrebovali sme góly. Neviem, či počas jeho času v lige bol nejaký elitnejší strelec. Keď do tímu pridáte niekoho ako on, určite to s ním niečo urobí."

 

V poslednom ročníku boli Coyotes čo sa ofenzívy týka tretím najhorším mančaftom súťaže. Skórovali 209-krát. Kessel v posledných desiatich sezónach zakaždým prekonal hranicu dvadsať gólov, z toho šesťkrát sa prehupol aj cez tridsiatku. V poslednej sezóne si pripísal 82 bodov (27+55) v rovnakom počte stretnutí.

 

Stepan takisto povedal, že ďalšou výraznou posilou bude Carl Söderberg. Ten prichádza z Colorada Avalanche. "Carl Söderberg je človek, proti ktorému som hral už mnohokrát a myslím si, že do nášho konceptu presne zapasuje," pokračuje skúsený stredný útočník. Söderberg hrá na rovnakej pozícii ako on. 

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey