Generálnym manažérom Seattlu bude legendárny Ron Francis

July 17, 2019

V organizácii, ktorá síce ešte ani nemá svoje meno, no o dva roky vstúpi do NHL, sa začínajú diať prvé podstatné rozhodnutia. O jednom z nich už vieme aj my - ich generálnym manažérom sa stane Ron Francis.

Meno 56-ročného Kanaďana je známe fanúšikom po celom svete. S ligou je spätý od roku 1981, teda už takmer štyridsať rokov. Pri budovaní novej frančízy bude mať ako generálny manažér hlavné slovo nad svojimi asistentmi i trénermi. Zasiahne aj do rozhodnutia o názve klubu, ktoré príde ku koncu kalendárneho roka.

Francis je členom hokejovej Siene slávy. Ako hráč pôsobil v Hartforde Whalers, Pittsburghu Penguins a Caroline Hurricanes. Bol kapitánom všetkých troch klubov, získal dva Stanley Cupy, trikrát Lady Byng Trophy a po jednej Selke Trophy, King Clancy Trophy a NHL Foundation Award. S Kanadou si odniesol striebro z majstrovstiev sveta 1985.

Má skúsenosti už aj s rolou generálneho manažéra. Medzi rokmi 2014 až 2018 pôsobil v tejto úlohe v organizácii Carolina Hurricanes a medzi jeho najväčšie úspechy patrí draft Sebastiana Aha či zisk Teuva Teräväinena.

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey