Niklas Bäckström končí kariéru! Pri hokeji však ostane

July 13, 2019

Oficiálny koniec kariéry včera oznámil legendárny brankár Minnesoty Wild, Niklas Bäckström. Od hokeja si však neoddýchne. Po troch sezónach doma vo Fínsku sa vracia späť do NHL!

Columbus Blue Jackets informovali, že ho najali ako trénera brankárov. Pridá sa tak k ďalším dvom niekdajším hráčom ligy, ktorí sa prednedávnom pridali k organizácii - Martinovi St. Louisovi a Rickovi Nashovi.

Oficiálna Bäckströmova úloha znie "Európsky tréner brankárov". Z pohľadu generálneho manažéra Kekäläinena je tento krok logickým, keďže obaja brankári na súpiske - Joonas Korpisalo a Elvis Merzlikins - sú Európania.

Niklas Bäckström pôsobil v NHL desať sezón v dresoch Minnesoty Wild a Calgary Flames. Dodnes je držiteľom brankárskych rekordov Wild za najviac štartov (409), ale i výhier, prehier, remíz, inkasovaných gólov či zákrokov. Nikdy nedoviedol "divochov" k výraznejšiemu úspechu, dokonca sa s nimi ako jednotka len dvakrát prebojoval do vyraďovacích bojov.

Na medzinárodnom fóre reprezentoval Fínsko na juniorských i seniorských majstrovstvách sveta a olympiáde. Je držiteľom zlata z MS do 20 rokov, striebra a dvoch bronzových medailí z majstrovstiev sveta i olympijského striebra. Raz vyhral William Jennings Trophy za najnižší priemer inkasovaných gólov a je dvojnásobným majstrom fínskej súťaže, kde pôsobil aj počas posledných troch rokov svojej kariéry.

 

 Zdroj obrázku: USA Today

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey