Boston podpísal univerzála Heinena: Som vďačný a nadšený!

July 12, 2019

Pre Boston bol tento podpis jednou z priorít. Pred pár dňami sa im napokon podarilo predĺžiť zmluvu 24-ročnému forvardovi Dantonovi Heinenovi. Rodák z Britskej Kolumbie si počas nasledujúcich dvoch rokov príde dokopy na 5,6 miliónov dolárov.

"Chcel by som poďakovať každému, kto mi umožnil byť súčasťou organizácie počas ďalších dvoch rokov," hovoril nadšený Heinen. "Som veľmi vďačný a nadšený, že môžem byť jej súčasťou... Keď sa pozriete späť, vidíte, akí ste vďační a šťastný, a potom sa vrátite späť do práce a pracujete tak tvrdo, ako len dokážete a užívate si hru."

V Heinenovi vidí manažment Bruins veľký potenciál. Hoci bol draftovaný až v 4. kole z celkového 116. miesta, "medvede" v ňom našli potrebný dielik tímovej skladačky. 

Heinen je veľkým univerzálom. Dokáže hrať v podstate na všetkých útočných pozíciách. Sám si však dobre uvedomuje, že sa v mnohých veciach potrebuje zlepšiť. "Vždy chcete skórovať viac gólov. Nič lepšie ako strieľanie gólov neexistuje... Vždy som počas leta pracoval na svojej strele a budem v tom pokračovať, myslím si, že to je niečo, na čo by som mal klásť dôraz, čiže v tom budem pokračovať."

"Takisto si myslím, že sa musím nastaviť tak, aby som strieľal viac a byť si viac istý svojou strelou," pokračuje rodák z mesta Langley. "Verím mojej strele, verím, že môžem skórovať. Myslím, že to je len o tom, aby som tomu stále veril a pracoval na tom."

Po skvelej jazde naprieč nováčikovským ročníkom, keď si v 77 stretnutiach pripísal 47 (16+31) bodov, trochu v tom vlaňajšom poľavil. V rovnakom počte zápasov získal 34 (11+23) bodov. V 24 dueloch play-off potom pridal dva góly a šesť asistencií.

Heinen sa snaží nedopustiť, aby mu štatistiky prerástli cez hlavu. "Každý rok je iný, no myslím si, že ak pokračujete v práci na detailoch a snažíte sa zlepšiť vo všetkých ohľadoch hry, tak príde zlepšenie. Čiže sa sústredím na to, aby som sa stal lepším skrz zlepšovanie maličkostí," povedal.

Keď sa nešťastne zranil český mladík David Pastrňák, bolo ho treba v elitnej formácii niekým nahradiť. Kouč Bruce Cassidy siahol po Heinenovi a začalo sa jeho najproduktívnejšie obdobie v sezóne. Aj to dokresľuje, akým univerzálnym hráčom je.

Teraz mu stačí uprieť oči do budúcnosti. Istotu má na ďalšie dva roky, ročne si zarobí 2,8 milióna dolárov a v talóne má skúsenosti s jazdou do siedmeho zápasu finále Stanley Cupu. "Budem pokračovať v tvrdej práci, aby som bol každý deň lepším a lepším," sľubuje Danton. 

 

 Zdroj obrázku

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Twitter App Icon

© 2017 Oh my Hockey